Biedronka i konkurenci aktualizują strategię działania w czasie pandemii
Wikipedia/Dominik Fiuk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35123837
Autor Maria Glinka - 9 Listopada 2020

Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedzieć

Biedronka, Lidl i Kaufland reagują na zmieniającą się z dnia na dzień sytuację epidemiczną. Chcąc zapewnić klientom komfortowe i bezpieczne zakupy, sieciówki decydują się na otwarcie kolejnych oddziałów w trybie całodobowym.

Biedronka reaguje na nowe obostrzenia

Biedronka i jej handlowi konkurenci dopasowują swoje działania do rządowych restrykcji. Tegoroczna jesień to czas ogromnych wyzwań dla sieciówek – od 15 października handel jest ograniczony czasowo z uwagi na godziny dla seniorów. Z kolei od 7 listopada obowiązują nowe limity w sklepach – w oddziałach o powierzchni poniżej 100 mkw. może przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 mkw., a w placówkach większych – 1 klient na 15 mkw.

Wszystkie te obostrzenia utrudniają sprawne funkcjonowanie sklepów, dlatego też konieczne było wydłużenie godzin ich pracy. Biedronka przyjęła strategię, którą zastosowała w trakcie pierwszego uderzenia koronawirusa, i stawia na działanie poszczególnych placówek 24 godziny na dobę. Wprost podaje, że już w najbliższych dniach w trybie całodobowym będzie pracowało łącznie aż 400 sklepów pod szyldem Biedronki.

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu
2. "Wiadomości" TVP biją rekordy żenady. Teraz naprawdę przesadzili, ciężko uwierzyć, że wydarzyło sie naprawdę
3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Nie tylko Biedronka aktualizuje strategię działania. Zmiany w Kauflandzie i Lidlu

Na identyczne działania, jak Biedronka, zdecydował Kaufland. Od 5 listopada w trybie całodobowym działa 16 placówek w 12 miastach.

Zakupy przez 24 godziny na dobę można zrobić w:

 • Białymstoku (ul. Bohaterów Monte Cassino 12),
 • Bydgoszczy (ul. Ludwika Solskiego 5),
 • Grudziądzu (ul. Piłsudskiego 10),
 • Krakowie (ul. Bratysławska 4 oraz ul. Wielicka 259),
 • Lublinie (ul. Droga Męczenników Majdanka 14),
 • Łodzi (ul. Kilińskiego 296)
 • Poznaniu (al. Solidarności 42),
 • Tychach (ul. Tischnera 1),
 • Warszawie (ul. Batalionów Chłopskich 73, ul. Fieldorfa „Nila” 41 oraz Stalowa 60/64),
 • Wołominie (ul. Wileńska 49),
 • Wrocławiu (ul. Legnicka 62a oraz ul. Długa 37/47),
 • Żywcu (al. Jana Pawła II 7).

Pozostałe oddziały Kauflanda działają do godziny 23 z wyjątkiem 3 placówek w Biłograju (al. Jana Pawła II 49), Końskich (ul. Lipowa 12) i Świdniku (ul. Krępiecka 3). Poza tym już niebawem o kolejne 56 sklepów zostanie rozszerzona usługa Click & Collect, która pozwala na rezerwowanie produktów i odbiór osobisty w wybranym sklepie.

Lidl – główny handlowy konkurent Biedronki na rynku dyskontów, również zmienił godziny otwarcia swoich placówek. Część oddziałów pracuje do godziny 23, a pozostałe w trybie całodobowym. Chcąc sprawdzić, czy dany sklep jest otwarty 24 godziny na dobę, należy odwiedzić stronę Lidla i wyszukać konkretny oddział na mapce (https://www.lidl.pl/informacje-dla-klienta/znajdz-sklep).

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News