Biedronka podnosi płace dla swoich pracowników
wikimedia.org/Henryk Borawski
Autor Przemysław Terlecki - 9 Stycznia 2020

Biedronka mocno podnosi stawki. Niektórzy mogą liczyć nawet na 6,5 tys. zł

Biedronka ma zdecydowanie interesującą ofertę dla swoich pracowników. Jak podają media, sieciówka szykuje podwyżki związane z rekrutacją do pracy w sklepie. Pracodawca dla niemal 70 tys. osób planuje zwiększyć zatrudnienie.

Biedronka rozpoczęła rekrutację. Sieciówka najwyraźniej jednak bardzo potrzebuje nowych pracowników, ponieważ razem z informacją o rozpoczęciu naboru, poinformowała o zwiększeniu płac na stanowiskach w sklepie. Gazeta.pl podaje, że mowa nie tylko o podwyżkach, ale także o premiach.

Jakie stawki szykuje Biedronka dla swoich przyszłych pracowników? Płace różnią się w zależności od wielkości aglomeracji, w której znajduje się sklep. W największych miastach kasjer może liczyć nawet na 3,6 tys. zł brutto, zastępca kierownika sklepu 4,8 tys. zł brutto, zaś kierownik na 6,5 tys. zł brutto. Zatrudnieni w średniej wielkości miejscowościach dostaną po 3,45 tys. zł brutto na stanowisku kasjera, 4,5 tys. dostanie zastępca kierownika, a 6,2 tys. sam kierownik. Zaś małe miejscowoście i wsie to 3,25 tys. zł, 4,15 tys. zł oraz 5,9 tys. zł brutto.

Już nie tylko 500 plus, ale także 600 plus. Rząd przyjął projektJuż nie tylko 500 plus, ale także 600 plus. Rząd przyjął projektCzytaj dalej

Biedronka podwyższa stawki dla pracowników

Cytowany przez Gazeta.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka, zaznaczył, iż wyszczególnione na ogłoszeniach kwoty to takie, które już same w sobie zawierają premie za "zrealizowanie celów sprzedaży", ale w zasadzie chodzi nie tylko o nie.

- Kwoty widoczne na ogłoszeniu rekrutacyjnym zawierają już premie uznaniowe za zrealizowanie celów sprzedaży i pozytywną ocenę tajemniczego klienta, oraz premie za brak nieplanowanych nieobecności - mówi Dejtrowski.

Gazeta.pl przypomina, że ostatnio w połowie grudnia sieciówka zdecydowała się na podwyżkę płac dla swoich pracowników. 57 tys. osób od nowego roku miało dostać od 100 do 350 zł więcej. Mimo, że w sumie Biedronka zatrudnia 67 tys. osób w całym kraju to na wyższe płace liczyć mogli w ramach tej podwyżki pracownicy sklepów, sprzedawcy i sprzedawcy-kasjerzy oraz magazynierzy, magazynierzy kompletacji i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych.

ZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News