biedronka
wikimedia, Mateusz Giełczyński
Autor Komunikaty prasowe - 7 Listopada 2019

Niezwykłe nagrody od Biedronki? Rzeczywistość jest jednak inna

Biedronka i Rossmann na celowniku oszustów. Serwis “Niebezpiecznik” poinformował o akcji, której celem jest wyłudzenie pieniędzy oraz danych osobowych od klientów, którzy niczego nie są świadomi. Znamy szczegóły.

Biedronka i Rossmann na celowniku oszustów

Biedronka i Rossmann kolejny raz znaleźli się na celowniku oszustów. Serwis “Niebezpiecznik” poinformował o akcji, której celem jest wyłudzenie pieniędzy oraz danych osobowych od klientów, którzy niczego nie są świadomi. Do portalu zgłosiło się ostatnio wiele osób, które dostały wiadomość sms-ową informującą o byciu szczęśliwcem, otrzymującym wygraną w konkursie. Nadawcami mieli być podobno przedstawiciele wyżej wymienionych sieci sklepów. Treść sms-ów brzmiała następująco: “Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu.

Fałszywa ankieta

Rzeczony konkurs tak naprawdę to nic innego niż oszustwo. Po kliknięciu w link podany we wspomnianej wiadomości następuje przekierowanie na fałszywą stronę drogerii Rossmann z ankietą. Bez znaczenia jakich odpowiedzi udzieli osoba, w nagrodę ma otrzymać iPhona. W celu odebrania telefonu należy podać swoje dane osobowe. Rzecz jasna, istnieje jeden kruczek. “Na dole strony drobnym drukiem jest dopisana informacja, że tak naprawdę chodzi o udział w loterii, w której można wygrać iPhone'a. Aby stało się to możliwe, należy wpisać dane karty płatniczej, z której system pobierze 75 euro (około 350 zł)” - informuje portal Biznes.wprost.pl.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

Uważaj, w co klikasz

Nieważne jak często firmy przestrzegają przed fałszywymi konkursami, w których podszywający się pod nie oszuści chcą, w najlepszym wypadku, wyłudzić od ludzi ich dane personalne - klienci wciąż dają się nabić w butelkę. Pamiętaj: pod żadnym pozorem nie podawaj w podejrzanych miejscach w internecie swojego numeru karty, daty jej ważności oraz numeru CVC. Możesz pozbyć się w ten sposób swoich oszczędności! Uważaj też, w co klikasz. Nigdy nie otwieraj żadnych podejrzanych linków z wiadomości od nieznanych nadawców. Gdy otworzysz załącznik do maila z nieznanego adresu lub klikniesz w przesłany w wiadomości sms-owej link, wiele ryzykujesz. Możesz zostać przekierowany do instalacji szkodliwego oprogramowania, które zainfekuje twój komputer lub telefon i przekaże nad nim kontrolę przestępcom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News