Biedronka wprowadza nowy system płatności
flickr
Autor Kasper Starużyk - 7 Sierpnia 2019

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności

Sieć sklepów Biedronka zamierza wprowadzić skanery umożliwiające czytanie kart lojalnościowych swoich klientów, pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. Ma do być ukłon w stronę klientów, którzy swoje karty lojalnościowe mają zapisane w wersji mobilnej w swoich smartfonach. Zmiany dotyczą również wprowadzenia systemu kas samoobsługowych.

Kierownik sekcji infrastruktury IT w sieci Biedronka zapowiada, że skanery powstają po to, aby zaoszczędzić czas i mają służyć także do zwykłych kart lojalnościowy. Taki system ma zdecydowanie usprawnić pracę sklepu. Jest to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie.

Wporwadzone już w niektórych sklepach Biedronki w celach testowych skanery podobno cieszą się uznaniem wśród klientów. W momencie gdy każdy jest w stanie samodzielnie zeskanować swoją kartę, sprzedawca ma więcej czasu na "kasowanie" zakupów, co zasadniczo skraca czas kolejki. Według portalu wiadomoscihandlowe.pl ze skanerów korzysta 80% klientów Biedronki.

Biedronka - w której można przestestować skaner

Jak poinformował Krzysztof Rys z sekcji infrastrukty Bieronka, obecnie takie skanery znajdziemy w dwóch sklepach w Warszawie (ul. Dolna 3, Dworzec Centralny), w Kostrzynie (ul. Poznańska) oraz w Poznaniu (ul. Bułgarska 121/123). Rys nie powiedział jednak czy system zostanie rozszerzony. Biedronka czeka aż innowacja skończy być testowana i wtedy podejmie decyzje o dalszych krokach.

ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeCzytaj dalej

Nowy system płatności w sklepach Biedronka

Skanery, to nie jedyna innowacja sieci. Biedronka zdecydowała się wprowadzić również system kas samoobsługowych w niektórych swoich sklepach na terenie Warszawy i jednym w Gdańsku. Sieć testuje także płatność bezgotówką i możliwości jej wykorzystania w swoich sklepach.

Jednak rewolucje czekają nie tylko klientów Biedronki. Podobne rozwiązania testują także inne sklepy. Innowacje ułatwiające zakupy możemy spotkać również w sklepach takich jak Lidl czy Carretour Polska.

W przypadku kas samoobsługowych prym w Polsce wiedzie prawdopodobnie sieć dorgerii Rossmann. Niemal we wszystkich sklepach tej sieci w Polsce możemy spotkać się już z kasami samoobsługowymi, które znacznie redukują kolejki do kas. Rozwiązania tego wypu można także znaleźć w licznych supermarketach, system ten zdecydowała się wprowadzić także Ikea.

Biedronka liderem innowacji?

Niedawno sieć Biedronka oprócz rzecoznych powyżej innowacji zdecydowała się także otworzyć sklep ...z siłownią. Miało to miejsce w Rewalu nad Morzem Bałtyckim. W ten sposób dyskont chce zachęcić swoich klientów do aktywnego trybu życia i uwrażliwić na kupowanie zdrowszych produktów. W tej dziedznie nie ustępuje jej jednak Lidl, który zdecydował się niedawno na rozpoczęcie kampanii edukacyjnej dotyczącej zdrowej żywności. Niemiecka sieć zdecydowała się także na zmieniejszenie ilości cukru i soli w składach swoich marek oferowanych klientom.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuRekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  2. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News