biedronka parking
Wikipedia/Jan Bartnicki
Autor Paulina Musianek - 5 Sierpnia 2019

Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

Biedronka wprowadza płatne parkingi wokół swoich sklepów. Mimo tego, że klienci pobrali bilet z parkomatu to i tak zostali obciążeni wysokim mandatem.

Biedronka i problemy z płatnym parkingiem

Biedronka zaczyna w niektórych miejscowościach wprowadzać płatne parkingi mające na celu zapewnienie możliwości postoju klientom w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu. Brzmi dobrze, jednak jak skarżą się klienci - są bezprawnie obciążania mandatami w wysokości aż 90 zł, pomimo pobrania biletu z parkomatu.

Może wspólnie uda nam się zakończyć proceder podłego wyłudzania kasy od frajerów – mówi gazecie “Echo Dnia” oburzona kielczanka. Pod Biedronką na alei Solidarności w Kielcach dzieją się dantejskie sceny jak pisze gazeta.

Wtedy wiele osób nie wiedziało o tym, że aby tu zaparkować trzeba pobrać bilet z parkomatu, w efekcie czego ludzie byli obciążani wysokimi mandatami. Sytuacja, która przydarzyła się naszej czytelniczce, pani Justynie jest jednak zupełnie inna. Kobieta pobrała bilet z parkomatu, położyła go na desce rozdzielczej ale mandat i tak dostała, bo parkingowy najprawdopodobniej go nie zauważył - czytamy. Jej prośba o anulowani kary została uznana za bezzasadną, dlatego zgłosiła sprawę na policję i do rzecznika praw konsumentów.

Tasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaTasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaCzytaj dalej

Opolska Wyborcza donosi również, że kilkuminutowe zakupy w Biedronce przy ul. Oleskiej również kosztowały 90 złotych klientów, którzy nie wiedzieli o konieczności opłaty za parking. Co więcej, w ciągu tygodnia rośnie prawie o 100%.

Na moim wezwaniu do zapłaty widnieje numer: 133117. Tym samym widać, jaka to jest skala procederu – mówi czytelnik Wyborczej.

Zaś klient Biedronki przy ul. Piłsudskiego w Zakopanem opowiada, że wszedł do Biedronki na chwilę, przypomniał sobie że nie wziął portfela, wyszedł i parkingowy już wetknął za szybę jego auta druk z karą.

Biedronka obiecuje wyjaśnienie sprawy

Dziękujemy za przekazanie nam tego niepokojącego sygnału. Zależy nam na tym, by nasi klienci czuli się u nas komfortowo, dlatego niezwłocznie po jego otrzymaniu skontaktowaliśmy się z operatorem parkingu w celu otrzymania wyjaśnień w tej sprawie – obecnie czekamy na odpowiedź firmy TD System, operatora parkingu - mówi Echu Dnia Karolina Ulatowska, młodszy specjalista do spraw relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska.

Biedronka idzie śladem Lidla. Koniec z darmowym parkowaniem

W dużych miastach coraz więcej hipermarketów wprowadza płatne parkingi. Właściciele dostrzegli problem z pozostawianiem samochodów przez mieszkańców czy pracowników na nich na cały dzień, przez co klienci nie mają gdzie pozostawić swojego auta na czas zakupów. Biedronka właśnie rozszerza listę sklepów z płatnymi parkingami, podobnie jest w Lidlu. Już w 2013 r. pojawiły się ograniczenia przed wybranymi sklepami należącymi do Jeronimo Martins.

Jak donosi terazkrosno.pl, pierwsze 90 minut postoju jest darmowe. Za kolejną godzinę trzeba zapłacić 2 zł a następną już 4 zł. Jeśli zamierza się zostawić auto na mniej niż półtorej godziny to i tak obowiązkowo trzeba pobrać z parkometru (ustawionego w pobliżu wejścia do sklepu) bezpłatny bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą.

Barbara Tokarz, menedżer ds. relacji zewnętrznych Jeronimo Martins zapewniała rok temu, że klienci, który chcą odwołać się od mandatu, powinni złożyć reklamację w Biurze Obsługi Klienta Biedronki lub bezpośrednio w firmie obsługującej parking dołączając do niej paragon z zakupów. Według niej reklamacje zazwyczaj rozpatrywane są na korzyść klienta. Jak wynika jednak z wiadomości wysyłanych do naszej redakcji Gazety Metro Warszawa, to mało komu udaje się uniknąć opłaty.

W kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniW kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News