Biedronka w szkole
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 4 Października 2019

Biedronka wchodzi do szkół. Sieć rozda tysiące złotych

Biedronka przyłączy się do ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym celu dyskont zdecydował się na zorganizowanie konkursu “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Będzie to już druga edycja tego konkursu, organizowanego przez sieć sklepów. Specjalnie przygotowane pakiety konkursowe zostaną rozdane w każdej szkole podstawowej. Przewidziana wygrana to pieniądze, które zostaną przeznaczone na uzupełnienie bibliotek szkolnych.

Biedronka wspiera czytelnictwo w Polsce

Biedronka bezpłatnie rozda każdej szkole podstawowej pakiety konkursowe, które będą warunkiem do przystąpienia do akcji “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Zawierać one będą pomysły na to, jak uatrakcyjnić zajęcia nauki czytania dla dzieci, jak również scenariusze lekcji dla klas wczesnoszkolnych. Będą one, rzecz jasna, oparte na wytycznych doświadczonych ekspertów i dopasowane do podstawy programowej.

Przewidywane są atrakcyjne nagrody

15 szkół, jakie zwyciężą, otrzymają po 3 tysiące złotych, które będą miały zostać przeznaczone na wyposażenie w nowe książki bibliotek szkolnych, jak zapowiada Biedronka. Co więcej, przewidziane są również specjalne nagrody dla uczniów oraz przyznanie wyróżnień 500 klasom.

Dzieci entuzjastami przygód Słodziaków

Fakt.pl przytoczył wypowiedź dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka, odnośnie akcji konkursowej: “Trzy dotychczasowe książki o Gangu Słodziaków trafiły do tej pory do ponad 2 milionów polskich domów – to najlepszy dowód na to, że przygody Słodziaków przypadły do gustu najmłodszym czytelnikom. Wiemy, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego promujemy tę formę spędzania czasu”.

Akcja Biedronki jest już drugą edycją konkursu “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział aż 40 tysięcy nauczycieli i 6 tysięcy klas.

Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historiiNiemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News