Biedronka nowe sklepy
29.03.2019 Lochow Kobieta prowadzi rower Fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Konrad Karpiuk - 2 Stycznia 2021

Biedronka nie ustaje w rozwoju. W ostatnim momencie roku zdążyła wykonać kolejne, wielkie kroki

Biedronka kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. Mimo że to już największa sieć dyskontów w Polsce, Jeronimo Martins nie osiada na laurach. Na ostatnią chwilę otwarto 11 nowych sklepów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie otwarto nowe sklepy
  • Czym się różnią od starych
  • Jakie wyniki notowała Biedronka w 2020 roku

Biedronka otworzyła nowe sklepy chwilę przed końcem roku

Biedronka do 31 grudnia planowała otworzyć 22 nowe sklepy. Ostatnie 11 zostało otwartych dokładnie ostatniego dnia roku. Nowe sklepy znajdują się w województwach lubelskim, wielkopolskim, małopolskim, śląskim, podkarpackim, mazowieckim, łódzkim, podlaskim i dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim.

Sieć otwierając nowe placówki dba o to, żeby szły z duchem czasu. Nowe sklepy oświetlane są przyjazną środowisku technologią LED, a regały chłodnicze wykorzystują gaz CO2. Ponadto ekspozycja produktów jest inna niż w starych sklepach.

- Rok 2020 to nowa rzeczywistość, w której musieliśmy się odnaleźć. Postawiliśmy na rozwój, aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo milionom naszych klientów. To dla nich staramy się każdego dnia. Każdy nowy sklep jest budowany z myślą o wygodzie osób robiących zakupy - mówił dla portalu Wirtualne Media dyrektor operacyjny makroregionu w sieci Biedronka Paweł Stolecki.

Oprócz sklepów otwartych w ostatni dzień roku Biedronka otworzyła wcześniej 11 placówek 29 grudnia. Te również były zbudowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi sieci. Pierwszy tego sklep został otwarty w Gdyni, zdjęcia z jego wnętrza przedstawiliśmy w galerii.

Sieć sklepów Biedronka liderem na polskim rynku

Biedronka pozostaje największą siecią dyskontów w Polsce. W pierwszych trzech kwartałach 2020 roku otworzyła 52 nowe sklepy, z czego 37 w grudniu. 167 z istniejących już placówek zostało poddane kompleksowej przebudowie.

Obecnie w Polsce jest 3047 sklepów sieci Biedronka, które znajdują się w 1100 miejscowościach w całej Polsce. Oprócz tego Jeronimo Martins Polska ma 16 centrów dystrybucyjnych. W skali całego kraju firma zatrudnia 70 tys. osób.

Sieć dyskontów Biedronka w trzecim kwartale 2020 roku osiągnęła wzrost zysków na poziomie 9,3 proc. Jak podaje portal Wirtualne Media, pod koniec września było o 115 sklepów należących do Jeronimo Martins niż w 2019 roku. Łączna powierzchnia handlowa sieci wynosiła 2,064 mln metrów kwadratowych.

Lokalizacja nowych Biedronek

29 i 30 grudnia otwarto sklepy w: Poznaniu, Przeciszowie, Osieku, Jasienicy-Rosielnej Lublinie, Zakrzówku, Luszowicach, Maciejowicach, Jastrzębiu Zdrój, Żydowie i w Warszawie.

31 grudnia nowe sklepy zostały otworzone w Tuszynku Majorackim, Rudnej, Droszkowie, Siedlcach, Kleszczelach, Szepietowie, Piątnicy, Pyzdrach, Orchowie i Krzywinie.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Nowy obowiązek wpisania do ewidencji, trafią do niej miliony nazwisk. Może także i twoje
  2. Adam Niedzielski zagroził lekarzom: "Doszło do nadużyć". Zapowiedział zablokowanie pensji
  3. Do tej pory miałeś spokój, teraz spodziewaj się kontroli. ZUS zaczął już od nowego roku

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News