Biedronka sprzedaje chore kurczaki?
wikimedia.org/Henryk Borawski
Autor Komunikaty prasowe - 1 Lutego 2020

Obrzydliwe znalezisko w kurczaku. Klient zawiedziony reakcją Biedronki

Biedronka sprzedaje nadpsute kurczaki? Nic bardziej mylnego. Jednak jeden z klientów sieci, poskarżył się na to, że w kurczaku znalazł „coś zielonego, włóknistego, jakby zagnieździł się tam obcy” - informuje dziennik "Fakt".

Biedronka i kurczak z "niespodzianką"

To, co było wyjątkową niespodzianką w zakupionym kurczaku, to tzw. choroba zielonych mięśni.

- Na przesłanym zdjęciu widoczna jest wada mięsa charakterystyczna dla mięśnia piersiowego drobiu, tzw. choroba zielonych mięśni. Te zmiany nie są widoczne u żywych kurcząt na etapie hodowli, a dopiero po uboju przy podziale tuszki na poszczególne elementy. Co ważne, występuje incydentalnie u pojedynczych sztuk w stadzie i nie jest objawem zepsucia całej tuszki. Po wykrojeniu tej części, pozostała część mięsa nadaje się do spożycia — tłumaczy dla Fakt.pl Łukasz Łamejko, menadżer ds. kontroli jakości produktów świeżych w Jeronimo Martins Polska.

29 milionów wygrane w lotto. Wiemy już, gdzie powędrowały pieniądze29 milionów wygrane w lotto. Wiemy już, gdzie powędrowały pieniądzeCzytaj dalej

Początkowo klient sklepu Biedronka wadę produktu zgłosił do kierownika sklepu, a ten poradził mu, by udał się do sanepidu. Jednak instytucja odpowiedzialna za kontrolę między innymi żywności nie chciała przyjąć kurczaka. Poproszono jedynie klienta o przekazanie odpowiedniej dokumentacji, natomiast samo mięso według niej podlegało utylizacji.

– Przynoszenie czegokolwiek z domu „do badania” nie ma sensu, bo taka „próbka” nie może być podstawą jakichkolwiek ustaleń, choć oczywiście może być podstawą do wszczęcia kontroli przez właściwy organ – tłumaczy w rozmowie z Fakt.pl Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

– Zakładam, że fotka nie jest zmontowana. Widać wyraźnie, że sprawa nie dotyczy sklepu, ale samej hodowli. Skarga powinna zostać natychmiast przyjęta, np. mailowo, z informacją, że zostanie przekazana właściwej instytucji, która nadzoruje produkcję drobiu, czyli Inspekcji Weterynaryjnej – dodaje Bondar.

17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

Sklep zapewnia, że klientowi przysługuje zwrot pieniędzy lub wymiana produktu. Natomiast sanepid we wcześniejszych kontrolach nie dopatrzył się zaniedbań ze strony sieci, jeśli chodzi o warunki przechowywania kurczaków w sklepie.

Biedronka kurczak 1Biedronka kurczak 2

Biedronka kurczak 3

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News