PHOTO: EAST NEWS/AFP Belarus special police forces block the march of opposition supporters on Nezalezhnosti (Independence) avenue in Minsk, 25 March 2006. Several thousand riot police faced off with thousands of protestors along Minsk's main avenue amid post-election tensions in the former Soviet republic.
EAST NEWS
Autor Konrad Karpiuk - 16 Sierpnia 2020

Białoruś. Łukaszenka obraził się na strajkujących robotników, zapowiada surowe konsekwencje

Przez Białoruś przetacza się fala protestów po wyborach, które według wielu źródeł miały zostać sfałszowane przez Aleksandra Łukaszenkę. Prezydent Białorusi wypowiedział się na temat udziału robotników w protestach.

Białoruś: Aleksander Łukaszenka o strajku robotników

Białoruś ogarnięta antyrządowymi protestami, włączyli się do nich także robotnicy. W związku z tym wiele zakładów pracy wstrzymało działanie, ze względu na brak pracowników, którzy zajęli się walką polityczną. Aleksandr Łukaszenka zapowiedział surowe kary.

- Jeszcze raz powtarzam - nikogo nie przekonujcie. Jeśli robotnik, który w zasadzie jest poza polityką, wyrywa się na plac coś demonstrować, to nie jest robotnikiem. Idą - to niech idą [...] męczą się (rzad - dop. red.), by w tym ciężkim czasie mieli (robotnicy - dop. red.), choć jakąś jako tako normalną wypłatę. Działają przedsiębiorstwa, udzielamy ogromnej pomocy tym przedsiębiorstwom. I co? Nóż w plecy? - komentował prezydent Białorusi.

Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeniNad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeniCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnie
2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Na Białorusi strajkują pracownicy zakładów produkcyjnych

Łukaszenka twierdzi, że białoruskie zakłady produkcyjne w tym MAZ i MTZ (producent traktorów) czy BiełAZ produkuje ponad normę, więc odejście robotników nie będzie wielką stratą. Z kolei jak pisze portal Polska Agencja Prasowa, obecnie strajkują Mińskie Zakłady Elektrotechniczne, Biełkard w Grodnie, Grodno-Azot, Biełaruskalij w Salihorsku, MTZ, MMZ, Kieramin i wiele innych na Białorusi.

- Jeśli będzie działać gospodarka, po raz setny powtórzę: żadne polityczne spory i rozgrywki nam niestraszne. Rozumieją to też nasi przeciwnicy. Dlatego wzięli się za rozchwiewanie kolektywów pracowniczych - powiedział Łukaszenka, poraz kolejny zarzucając, że protesty na Białorusi to efekt wpływów zewnętrznych.

Trzynasta emerytura w 2021 roku może być sporym zaskoczeniem. Wiadomo już, o ile więcej dostaną emeryciTrzynasta emerytura w 2021 roku może być sporym zaskoczeniem. Wiadomo już, o ile więcej dostaną emeryciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. Polscy pracownicy nie dają się zwalniać. Sprytnie wykorzystują L4
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów
  6. Robiąc ogórki małosolne, pamiętaj o 4 ważnych zasadach. Będą wtedy idealnie chrupkie
Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeńPolacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeńCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News