Smartphone
unsplash, Selwyn van Haaren
Autor Komunikaty prasowe - 1 Lutego 2020

Tysiące Polaków będzie musiało oddać telefony. Skarbówka zawiesiła działanie popularnego sklepu

Działalność sklepu internetowego Bestcena.pl została zawieszona przesz Urząd Skarbowy, który zajął rachunki firmy. Wyszły na jaw nowe fakty odnośnie sprzedaży smartfonów, które tak naprawdę były wynajmowane klientom. Znamy szczegóły.

Serwis Bestcena.pl zawiesił sprzedaż

Sklep internetowy Bestcena.pl zaczął mieć problemy w połowie stycznia bieżącego roku, jak podaje Radio Zet, za Dobreprogramy.pl. Firma poinformowała klientów na Facebooku o opóźnieniach w realizacji zamówień. Jeden z klientów powoływał się na komunikat Bestcena.pl, w którym poinformowano, że "z powodu kontroli skarbowej nasze konto bankowe oraz realizacja zamówień zostały wstrzymane". Co więcej, składanie nowych zamówień w sklepie zostało wstrzymane.

Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentęMa 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentęCzytaj dalej

Starzy klienci mogą mieć kłopoty

Jak się okazuje, także starzy klienci serwisu mogą mieć problem. Radio Zet informuje za portalem Benchmark, że w regulaminie sklepu zostało zapisane, że tak naprawdę sprzęt nie jest sprzedawany, a jedynie wypożyczony. Czyli klienci kupowali tylko usługę, a opłata pokrywała kaucję najmu.

Cena jest rozumiana jako kaucja

Według regulaminu serwisu Bestcena.pl, cena jest rozumiana jako kaucja. Spory będzie rozstrzygał sąd w Republice Słowacji, który został wyznaczony do tych celów. Słowem, istnieje możliwość, że klienci będą musieli oddać produkty zakupione w sklepie Bestcena.pl. Jednak jak na razie wciąż nie jest to jasne.

Największe hity eksportowe PRL-u. Klika z nich naprawdę mocno cię zdziwiNajwiększe hity eksportowe PRL-u. Klika z nich naprawdę mocno cię zdziwiCzytaj dalej

Serwis Bestcena.pl współpracował z Allegro

Bestcena.pl podejmował współpracę także z innymi pośrednikami, jak na przykład Allegro, które wydało komunikat do klientów odnośnie zakupionych sprzętów. "Konto sprzedającego (Bestcena.pl - przyp. red.) zostało zablokowane, co nie zmienia faktu, że w treści nie było informacji o tym, że przedmiot jest wypożyczany" - podało Allegro, jak cytuje Radio Zet. Wobec tego klienci nie mają obowiązku zwracać nabytych przez Allegro sprzętów od sklepu Bestcena.pl.

AKTUALIZACJA:
Po publikacji artykułu zwrócił się do nas pan Piotr z prośbą o sprostowanie. Jak poinformował Bestcena oferowała smartfony w dwóch opcjach: 14 dni na zwrot i 2 lata gwarancji/rękojmi oraz 90 dni i 3 lata. Ta druga opcja była "umową najmu". Była to jedyna możliwość zapewnienia tak długiej ochrony kupującego bez dodatkowych opłat(wg Bestcena). Inne sklepy oferują ubezpieczenia (30~50% ceny urządzenia).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  3. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Emerytce nie starczało pieniędzy na życie. Od polityka dostała radę, która woła o pomstę do nieba
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News