Bella Ciao w meczetach w Izmirze
Wikipedia/sailko
Autor Maria Glinka - 22 Maja 2020

Bella Ciao zamiast nawoływania do modlitwy. Świątynie w tureckim Izmirze zhakowane, akcja stała się hitem

Piosenka Bella Ciao rozbrzmiała w kilku meczetach w Izmirze. Ta niecodzienna sytuacja była wynikiem ataku hakerskiego, którego ofiarą padły świątynie w tureckim mieście. Nagrania cieszą się dużą popularnością w sieci, a władze Turcji już rozpoczęły śledztwo w tej sprawie.

Bella Ciao w Izmirze

Pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich Bella Ciao niosła się wczoraj po Izmirze. Wszystko przez cyberatak na meczety, w wyniku którego zamiast nawoływania do modlitwy słychać było ten popularny utwór.

Ile zarabiają Polacy? Znamy już Ile zarabiają Polacy? Znamy już "granicę bogactwa", GUS podaje konkretną kwotęCzytaj dalej

Tureckie władze zdecydowanie potępiły incydent, a lokalny oddział tureckiego Dyrektoriatu ds. religii rozpoczął dochodzenie, zgłaszając sprawę na policję. Prokuratura w Izmirze wszczęła śledztwo także przeciwko użytkownikom portali społecznościowych, którzy umieścili filmiki z Bella Ciao w Internecie. Są podejrzani o „oczernianie wartości religijnych”. Tak zdecydowane kroki wynikają z faktu, że Izmir to miasto świeckie, które uchodzi za ostoję głównego ugrupowania opozycyjnego, Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP) – podają wiadomosci.radiozet.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Pieśń Bella Ciao rozbrzmiała w szczególnym czasie dla muzułmanów

Media skorelowane z tureckim rządem określiły występek „skandalem” i „podłym atakiem na meczety”, które w związku z pandemią zostały zamknięte. Omer Celik, rzecznik islamsko-konserwatywnej partii prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), zapowiedział na Twitterze, że „znajdą się sprawcy tego odrażającego czynu”.

Ministerstwo szykuje kolejny program z plusem. Nawet 13 tys. zł dla rodzinMinisterstwo szykuje kolejny program z plusem. Nawet 13 tys. zł dla rodzinCzytaj dalej

Piosenka Bella Ciao płynąca z meczetów w Izmirze wzbudza szczególnie dużo kontrowersji ze względu na trwający ramadan, święty miesiąc dla muzułmanów. Jest to szczególny czas dużych wyrzeczeń, w którym wierzący poszczą od wschodu do zachodu.

Bella Ciao to jedna z najbardziej znanych włoskich pieśni antyfaszystowskich, która powstała ok. 1942 r. Wzrost jej popularności w ostatnim czasie ma związek z wykorzystaniem utworu w serialu „Dom z papieru”, dostępnym na platformie streamingowej Netflix.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy muszą się przygotować. Wielkie zmiany w lotach po Polsce, trzeba znać szczegóły
Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News