Książę Joachim ukarany
wikimedia/Dr Les
Autor Redakcja BiznesInfo - 11 Czerwca 2020

Nawet książę Belgii nie uniknął sprawiedliwości. Wszystko przez łamanie kwarantanny

Belgijski książę Joachim został srogo ukarany za złamanie zasad kwarantanny. Grzywna, jaką otrzymał może sprawia, że włos jeży się na głowie. Za bezmyślność zapłacić teraz musi kwotę ponad 10 tys. euro.

3 razy K: Kordoba, koronawirus, kara

Jak wynika z informacji przekazanych przez „El Pais” hiszpańskie władze nałożyły grzywnę ponad 10 tys. euro na belgijskiego księcia Joachima za lekceważenie restrykcji, związanych z koronawirusem. Sprawa członka rodziny królewskiej, który w czasie pandemii poleciał do imprezę do Kordoby, odbiła się głośnym echem w Belgii.

Uczestniczyło w niej co najmniej 27 osób. 28-letni książę, bratanek króla Filipa I, miał polecieć do Hiszpanii w celach zawodowych. Sytuacja jest na językach większości państw, ponieważ w czasie gdy się to działo w Hiszpanii nie dość, że obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna, to jeszcze maksymalna liczba uczestników spotkania mogła wynosić 15 osób. Źródło z otoczenia belgijskiej monarchii, podkreśla jednak, że 26 maja Joachim pojawił się na dwóch zgromadzeniach, w których uczestniczyło po 12 i 15 osób. Sprawa jest obecnie badana przez hiszpańskie władze.

Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiNajbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami - niektóre sprzedają się świetnieCzytaj dalej


W związku z poważnym naruszeniem obostrzeń hiszpańskie władze postanowiły ukarać 28-latka mandatem w wysokość 10 400 euro. Jeśli zapłaci on go bezzwłocznie, kara będzie zredukowana o połowę.

Było warto?

Jakby tego było mało, po jego powrocie z Półwyspu Iberyjskiego okazało się, że książę ma koronawirusa. Mężczyzna już wcześniej przeprosił za swoje zachowanie. Książę Joachim przeprosił za całą sytuację. "Głęboko żałuję moich działań" - powiedział w oświadczeniu, dodając, że "zaakceptuje konsekwencje", jak donosi serwis bankier.pl.

Polskie luksusowe produkty spożywcze i trunki. Z nr 6 możemy być wyjątkowo dumniPolskie luksusowe produkty spożywcze i trunki. Z nr 6 możemy być wyjątkowo dumniCzytaj dalej

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa krajów, z liczbą ponad 27 tysięcy zgonów. Warto przypomnieć, że rząd Hiszpanii zatwierdził dekret o "nowej normalności", określający zasady korzystania z przestrzeni publicznej. Wynika z niego, że w miejscach publicznych konieczne będzie zachowanie między osobami 1,5-metrowego dystansu społecznego, a także noszenie maseczek ochronnych. Kara za złamanie przepisów ma wynosić do kwoty 100 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News