Belfer
PublinDomainPictures/mohamed mahmoud hassan
Autor Paulina Musianek - 2 Października 2019

Surowy wyrok sądu. 8 miesięcy kary za udostępnienie serialu

"Belfer" - udostępnienie tego serialu źle skończyło się dla właściciela serwisu internetowego. Organy ścigania o działalności witryny zawiadomiła Platforma Canal+.

“Belfer” to przykład, że z prawami autorskimi nie ma żartów

“Belfer”, hitowy polski, serial, którego scenariusz współtworzył pisarz Jakub Żulczyk emitowany był tylko na stronie producenta, czyli Platformie Canal+. Ci, którzy chcieli zobaczyć tę produkcję musieli wykupić sobie na niej abonament. Sprytny właściciel serwisu serwisu internetowego Patrzajto.pl (wcześniej działającego jako Vodtu.pl) postanowił “pomóc widzom zaoszczędzić” i nielegalnie udostępnił drugi sezon tego serialu. Teraz musi niestety ponieść tego konsekwencje.

Gdy Platforma Canal+ wykryła w ramach monitoringu prowadzonego przez jej sekcję do walki z piractwem telewizyjnym kradzież ich produkcji, skierowała do administracji witryny wezwanie do zaprzestania nielegalnej działalności. Ponieważ administrator serwisu nie zareagował, Platforma Canal+ podjęła dalsze działania i zawiadomiła organy ścigania od razu przekazując im pozyskane przez siebie dane prawdopodobnie identyfikujące właściciela witryny oraz zabezpieczone nagrania z niej pokazujące naruszanie prawa.

8 miesięcy ograniczenia wolności

Sąd uznał właściciela Patrzajto.pl za winnego popełnienia przestępstwa z art. 116 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Według sądu sprawca działał na szkodę operatora Platformy Canal+. Wymierzył mu karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności. Firma zaznaczyła, że wyrok zapadł prawomocnie i jest już wykonywany.

Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, działanie właściciela witryny było zamierzone,a wręcz drobiazgowo zaplanowane. Przestępca był pewien, że umknie sprytnym sposobem organom ścigania jak wielu przed nim.

- Właściciel serwisu chciał skorzystać z modelu, w którym operuje obecnie większość pirackich serwisów VOD, starając się uniknąć odpowiedzialności karnej. Celowo nie udostępniał treści poprzez własną infrastrukturę hostingową, tylko wykorzystywał odtwarzacze wideo zewnętrznych serwisów, osadzając je na stronie internetowej - skomentowano w oświadczeniu Platformy Canal+.

Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćSpiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Polski aktor po latach dowiedział się, że wychowuje nie swoje dziecko. ”Dostałem niezłą lekcję od życia”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News