Źródło: flickr/Kancelaria Premiera
Autor Kasper Starużyk - 11 Czerwca 2019

Będzie emerytura matczyna dla pracujących matek?

Beata Szydło udzieliła wywiadu tygodnikowi “Wprost”. Mówiła o ustąpieniu z funkcji premiera, poczuciu niesprawiedliwości i potrzebie dyskusji o systemie emerytalnym.

Szydło o rezygnacji z funkcji premiera

Taka jest polityka - jednego dnia zajmuje się takie stanowisko, a drugiego - inne. I trzeba być na to przygotowanym. Jeśli polityk zbyt mocno przyzwyczaja się do swojego stołka - ponosi klęskę. To nie był łatwy dzień, ale dał mi doświadczenie, wzmocnił mnie politycznie. Musiałam wtedy podjąć decyzję, czy zostać w rządzie, czy odejść - odpowiedziała Beata Szydło na pytanie o ustąpienie z funkcji premiera.

Była premier zdradziła również tygodnikowi “Wprost" jako europosłanka będzie zajmować się sprawami społecznymi i tematami dotykającymi zasad równości.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

Szydło: dyskusja o systemie emerytalnym to temat na kolejną kadencję PiS

Beata Szydło ocenia 13. emeryturę jako słuszną inicjatywę, która “zrobiła dużo dobrego”. Na dowód przytacza historię ze spotkań w regionach, gdzie ludzie mają niskie wynagrodzenia.

Kiedy słyszałam od starszej pani, że dzięki 13. emeryturze mogła wykupić sobie spokojnie lekarstwa i jeszcze starczyło jej na inne potrzebne wydatki, to wiedziałam, że to było potrzebne - opowiada była premier.

Uważa również, że niezbędna jest dyskusja o systemie emerytalnym.

Emerytura dla mam, które wychowały czwórkę dzieci - w tej sprawie też potrzebna jest dyskusja, bo na razie emeryturę dostają tylko mamy niepracujące. Chodziło nam o zabezpieczenie najstarszej grupy matek, które nie zostały objęte zmianami emerytalnymi. Ale uważam, że mamy, które wychowały dzieci i jednocześnie pracowały, też powinny mieć jakiś dodatek albo przeliczone emerytury.  To będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała Szydło.

Czy to oznacza, że niedługo w systemie emerytalnym nastąpią kolejne zmiany?

ZOBACZ TAKŻE: 

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News