Beata Szydło
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Paulina Musianek - 14 Sierpnia 2019

Beata Szydło i loty. "Z wojskowych maszyn zrobiono prywatną linię lotniczą"

Beata Szydło i jej loty rządowymi maszynami również zostały skontrolowane. Listę lotów byłej premierki opublikowało KPRM. Nieoficjalnie mówi się, że na pokład samolotów zabierała rodzinę i duchownych.

Beata Szydło i jej podróże rządowymi samolotami

Beata Szydło miała podobnie jak Kuchciński “podrzucać” rządowymi samolotami rodzinę. A nawet duchownych, tak przynajmniej mówi się w kuluarach, jak pisze WP.

Dotarły do mnie takie głosy. Wystąpiłem z pilną interwencją do ministerstwa obrony narodowej i z wnioskiem o uzyskanie informacji ws. wykazu pasażerów przewożonych przez ówczesną premier Beatę Szydło, a także obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. Z CASY zrobiono luksusową linię lotniczą – mówi WP szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, poseł PO Krzysztof Brejza.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Lista lotów Szydło

Kancelaria premiera w końcu opublikowała listę lotów byłej premier, które odbyła gdy stała na czele rządu. Spis zawiera 164 pozycje i mówi o 253 lotach. Wykaz ten sporządzono "na podstawie dokumentów dostępnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów". Pierwszy lot z wykazu odbył się 29-30 listopada 2015 r., ostatni - 10 grudnia 2017 r. 73 odbywały się wojskowym samolotem CASA, 16 śmigłowcem W-3 Sokół, jeden lot był lotem czarterowym do Ułan Bator, a reszta samolotem Embraer.

W wykazie nie poruszono jednak sprawy współpasażerów. Nieoficjalnie mówi się, że na pokładzie rządowych maszyn miałby się znaleźć mąż Edward Szydło, syn Tymoteusz, a także duchowni.

Wygląda na to, że z wojskowych maszyn zrobiono prywatną linię lotniczą dla oligarchii, która oderwała się od ziemi – komentuje poseł Krzysztof Brejza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News