bbc
Flickr/BackBoris2012 Campaign
Autor Komunikaty prasowe - 17 Grudnia 2019

Boris Johnson ma chrapkę na BBC. Brytyjskie medium może mieć kłopoty

BBC być może czekają zmiany. Premier Boris Johnson zwycięstwie wyborczym planuje atak na jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji w swoim kraju.

BBC - czy premier zniesie opłatę licencyjną?

Podczas kampanii Boris Johnson zasugerował, że ma w planach zniesienie opłaty licencyjnej, którą pobiera BBC. Brytyjczycy, którzy oglądają lub transmitują BBC na żywo, płacą rocznie w ramach tego 154,50 funtów (206 dolarów). W ubiegłym roku BBC otrzymało ponad 3,8 miliarda funtów (5 miliardów dolarów) z podatku, co stanowi około 75% jego budżetu.

Przemawiając podczas kampanii na kilka dni przed wyborami, Johnson powiedział: „Musisz zadać sobie pytanie, czy takie podejście do finansowania telewizji nadal ma sens w dłuższej perspektywie” - cytuje CNN.

Ceny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCeny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCzytaj dalej

Krytyka wobec BBC

Chociaż krytyka BBC nie jest niczym nowym, obecnie powstały duże napięcia. Według doniesień medialnych biuro premiera bojkotuje poranny program radiowy BBC „Today” w ramach kampanii. Urzędnicy Partii Pracy, pogrążeni w żałobie po swoich najgorszych wyborach od dziesięcioleci, uderzyli w media i BBC za to, jak przedstawili partię, a zwłaszcza Corbyna.

Jeden z urzędników Partii Pracy Andrew McDonald, powiedział nadawcy publicznemu podczas wywiadu w poniedziałek, że „bardzo martwi się” jego relacją. Dodał też, że odegrał on swoją rolę w stratach.

Zmiany w opłatach spowodują szkody dla programów BBC

„Wyjaśnijmy - gwałtowne zmiany w opłatach licencyjnych spowodowałyby ogromne szkody dla programów BBC i wiadomości. Korporacja już teraz czeka poważne cięcia w nadchodzącym roku, potencjalnie więcej na horyzoncie” - powiedziała Michelle Stanistreet, sekretarz generalna National Union of Journalist . „Potrzebuje większych zasobów, a nie próby destabilizacji samego swojego istnienia” - dodała.

Dziennikarze BBC również bronią sieci, a czołowa kotwica Huw Edwards pisze na LinkedIn: „Prawdziwym celem wielu ataków jest podważenie zaufania do instytucji, które były źródłem stabilności przez wiele dziesięcioleci” i spowodowanie „chaosu i zamieszania”.

Wszelkie zmiany w modelu finansowania BBC wymagałyby zatwierdzenia przez parlament, w którym Partia Konserwatywna ma obecnie decydującą większość, czyli 80 miejsc.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News