Wikipedia/Bart Corke
Autor Kasper Starużyk - 29 Maja 2019

BankoPaczkomat - połączenie sił InPostu i Planet Cash już uruchomione

BankoPaczkomaty w końcu na stałe wchodzą do największych polskich miast. Widocznie styczniowy pilotaż Inpostu się udał. W Polsce na początek pojawiło się 30 maszyn tego typu.

Do czego służą BankoPaczkomaty?

BankoPaczkomaty powstały we współpracy InPostu, sieci bankomatów i wpłatomatów Planet Cash oraz amerykańskiego producenta bankomatów NCR. Biorąc pod uwagę, że InPost ma już w Polsce 4800 Paczkomatów, Planet Cash już ponad 3800 bankomatów to połączenie ich sił może stworzyć im bardzo wysoką pozycję, której inni nie będa mogli osiągnąć przez lata. Nowe maszyny będą oferować wszystkie funkcjonalności bankomatu i Paczkomatu oraz eliminować konieczność kontaktowania się odbiorów z kurierami bądź listonoszami.

Możliwość wypłaty gotówki, sprawdzenie salda rachunku czy zmiana PINu karty - to dla naszych klientów kolejne usługi, jakie mogą oferować Paczkomaty. Będziemy rozbudowywać paletę możliwości - zwłaszcza że w Paczkomatach można płacić kartą, Blikiem lub przelewem online. Coraz więcej usług finansowych, bankowych czy sprzedażowych będzie automatyzowanych - a nasze maszyny są idealną platformą do ich realizacji – tłumaczy Rafał Brzoska, prezes firmy Inpost, pomysłodawca BankoPaczkomatów.

Przełom w sprawie Antoniego Macierewicza. Zaskakująca decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwaPrzełom w sprawie Antoniego Macierewicza. Zaskakująca decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwaCzytaj dalej

BankoPaczkomat, podobnie jak jego poprzednik, ma być dosyć prosty w obsłudze, nie sprawiać dużo kłopotu i być czytelnie opisany. Użytkownicy będą mogli za jego pomocą odebrać paczkę oraz wypłacić gotówkę korzystając ze wspólnego panelu.

Paczkomat, BankoPaczkomat, Lodówkomat… co dalej?

Paczkomaty były biznesowym strzałem w dziesiątkę. Jednak odkąd na rynku tego typu usług zaczęło robić się tłoczno i do gry weszła Poczta Polska we współpracy z Biedronką i SwipBoxem oraz DHL, Brzoska musiał zacząć szukać kolejnych inoowacyjnych pomysłów. W ten sposób powstał właśnie BankoPaczkomat oraz… Lodówkomat - urządzenie umożliwiające złożenie zamówienia online i odebranie produktów spożywczych bez wchodzenia do sklepu. Co będzie następne? Bez wątpienia Rafał Brzoska nie zatrzyma się w swoim tworzeniu kolejnych ...matów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News