Pieniądze w bankomatach
canva/biznesinfo
Autor Komunikaty prasowe - 12 Marca 2020

Pieniędzy w bankomatach może zabraknąć? Minister finansów zabrał głos

Bankomaty mogą stać się ofiarami paniki? Nic na to nie wskazuje by taka sytuacja mogłaby mieć miejsce jednak jak zapeniwa minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, gotówki w bankomatach na pewno nie zabraknie.

Pieniedzy w bankomatach nie braknie

Niepewna sytuacja co do rozwoju epidemii i jej wpływu na banki może już teraz wielu Polaków zachęcić do dokonywania wypłat w bankomatach. Jednak sam sektor finansowy jest stabilny i nie ma wskazań by w najbliższym czasie sytuacja banków miała się pogorszyć. - Mamy stabilność finansów publicznych i stabilność w systemie bankowym” - oświadczył minister finansów Tadeusz Kościński.

Banki pilnie ostrzegają swoich klientów. Możecie dostać bardzo niepokojącego smsa od oszustówBanki pilnie ostrzegają swoich klientów. Możecie dostać bardzo niepokojącego smsa od oszustówCzytaj dalej

To zapewnienie wynika też z informacji, które przekazali mu prezesi banków, z którymi spotkał się w czwartek. W sposób normalny bez zakłóceń działają obecnie systemy bankowy oraz w sposób normalny również odbywa się obrót gotówkowy.

Natomiast minister rozwoju Jadwiga Emilewicz miała zapewnić, że „pieniędzy w bankomatach nie zabraknie” i dodała: "ze względów higienicznych rekomendujemy płatności bezgotówkowe".

Covid-19 postępuje, a rynek dobija do dna. Co należy kupić, aby się zabezpieczyćCovid-19 postępuje, a rynek dobija do dna. Co należy kupić, aby się zabezpieczyćCzytaj dalej

Innym zagadnieniem, które również poruszył minister finansów to kwestia stabilności budżetu państwa ze względu na epidemie koronawirusa. - Finanse publiczne są stabilne, nie ma powodów na dzień dzisiejszy, by nowelizować budżet - miał zaznaczyć Kościński.

Jednak jak dodał, wpływy podatkowe w najbliższym czasie mogą być trudne do przewidzenia, z uwagi m.in. zwiększone zakupy w ostatnich dniach, które mogą podbić wpływy z VAT.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  2. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News