W ten weekend klientów czekają utrudnienia w bankach, w niektórych przypadkach niemożliwa będzie wypłata gotówki z bankomatów
wikipedia/Adrian Grycuk
Autor Radosław Święcki - 6 Listopada 2020

Klienci aż 7 banków będą mieli problemy z dostępem do pieniędzy. Niektórzy nie skorzystają nawet z bankomatu

Kolejny w ostatnim czasie weekend z utrudnieniami w bankach wskutek których niemożliwa będzie m.in. wypłata środków z bankomatów czy brak możliwości dokonania przelewu. Przerwę techniczną zapowiada aż siedem banków, w niektórych z nich rozpocznie się ona jeszcze dziś.

Które bankomaty będą niedostępne?

Nachodzący weekend będzie kolejnym w ostatnim czasie, w którym klienci kilku banków muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi. W niektórych wypadkach przerwy techniczne nastąpią one już dziś.

To przypadek Idea Banku, a także Getin Banku. W przypadku pierwszego banku prace modernizacyjne rozpoczną się dziś o godz. 22.00 i potrwają do jutra do godziny 8.20. W tym czasie, jak podaje Bankier.pl niedostępny będzie system bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacja mobilna.

Godzinę później tj. od godziny 23.00 prace modernizacyjne rozpocznie Getin Bank, za to skończą się one wcześniej niż w przypadku Idea Banku, bo już o godzinie 4.00 w sobotę. W ciągu tych pięciu godzin klienci banku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej.

Z kolei niemal całą sobotę utrudnienia czekają klientów mBanku. Przerwa techniczna rozpocznie się bowiem o godz. 5.30 i potrwa do godziny 23.00. W tym czasie niedostępna będzie usługa Makler.

Również w sobotę prace serwisowe zaplanował Bank Polskiej Spółdzielczości. W tym wypadku jednak utrudnień należy spodziewać się jedynie w godzinach 8.00-15.00. W tym czasie klienci nie będą mogli zrealizować zleceń w systemie bankowości elektronicznej. Nie będą również prezentowane salda na rachunkach.

W nocy z sobotę na niedzielę (w godzinach 23.30 – 6.00) prace serwisowe odbędą się w ING Banku Śląskim. W tym wypadku klienci będą mieli trudności z wypłatą gotówki z bankomatów sieci ING i Planet Cash. Możliwe będą w tym czasie transakcje we wrzutniach, ale jak podaje Bankier.pl, środki zostaną zaksięgowane na koncie dopiero w poniedziałek do godziny 12.00.

Ważny komunikat od GIS: Dzwoni do ciebie obcy numer? Musisz koniecznie odebrać telefonWażny komunikat od GIS: Dzwoni do ciebie obcy numer? Musisz koniecznie odebrać telefonCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
2. Magdalena Ogórek mogła się nie spodziewać. Jej była "przyjaciółka" wszystkiemu zaprzeczyła
3. Wraca czas stania w kolejkach. W sklepach nowe limity klientów

Kim jest Joe Biden? Przez tragiczną, osobistą historię prawie wycofał się z polityki, teraz ma być prezydentem USAKim jest Joe Biden? Przez tragiczną, osobistą historię prawie wycofał się z polityki, teraz ma być prezydentem USACzytaj dalej

Krótka przerwa w Banku Pocztowym

W podobnych godzinach utrudnienia czekają również klientów BNP Paribas (rozpoczną się w niedzielę od północy do 6.00 rano), którzy nie będą mogli skorzystać z serwisu www.bnpparibas.pl.

Stosunkowo krótka przerwa techniczna w związku z przeprowadzanymi pracami administracyjnymi czeka w niedzielę w nocy klientów Banku Pocztowego oraz EnveloBanku. Przerwa zaplanowana jest jednak jedynie w godzinach 1.00-2.30. W tym czasie klienci nie będą mogli zapłacić kartami, które wymagają autoryzacji 3D Secure w sklepach internetowych.

Poczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkęPoczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali
  2. Gwiazda "Złotopolskich" wyznała prawdę. Dwa razy otarła się o śmierć
  3. Praworządność w kraju, albo nici z pieniędzy. UE tworzy nowe mechanizmy w budżecie
  4. Jeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądze
  5. Podwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniej
  6. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
  7. Wyprze zwykłego schabowego, teraz króluje cebulowa panierka. Tani i banalny sposób na powalający smak
Jednak zamykają więcej niż się spodziewano, Polacy zadziwieni. Od dzisiaj już tylko Jednak zamykają więcej niż się spodziewano, Polacy zadziwieni. Od dzisiaj już tylko "pocałujesz klamkę"Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News