Banknot 800 zł z Marią Konopnicką, wizualizacja
Autor Kasper Starużyk - 15 Sierpnia 2019

Ministerstwo Finansów wypowiedziało się o banknocie z nominałem 800 zł

Jeden z członków RPP Eryk Łon zaproponował wprowadzenie banknotu o nominale 800 zł, na którym widniałby wizerunek Marii Konopnickiej, polskiej pisarki i poeatki. MF odpowiada, że nie ma szans na wprowadzenie takiego banknotu.

NBP nie planuje obecnie wprowadzenia do obiegu nowych banknotów, w tym banknotu o wartości nominalnej 800 zł - tak krótko i klarownie odpowiedział resort finansów na interpealcję poselską wystosowaną przez posłów PO Macieja Masłowskiego, Pawła Skuteckiego i Pawła Szramkę. Burza medialna wokół pomysłu Łona będzie więc raczej powoli ucichać.

Banknot 800 zł jako wyraz wsparcia dla rodzin

Propozycja łona, aby to Maria Konopnicka znajdowała się na banknocie miała nawiązywać do prorodzinnej polityki prowadzonej przez rząd. Konopnica byłaby w ten sposób uhonorowana za wychowanie ośmiorga dzieci.

Analizy NBP pokazują, że obecna struktura nominałowa dotycząca podziału na monety i banknoty jest prawidłowa. W zależności od rodzaju znaku pieniężnego (banknot, moneta) struktura nominałowa dostosowana jest do potrzeb rynku - brzmi dokładniejsze uzasadnienie Ministerstwa Finansów.

Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rząduNawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rząduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News