imago stock&people, berliner str.16, 13127 berlin, fon +49 30 47480748, fax +49 30 47480758, www.imago-stock.com, info@imago-stock.com, Bankverbindung Kto.- Nr. 20 58 477 Deutsche Bank 24 - BLZ 100 700 24
EAST NEWS
Autor Konrad Karpiuk - 23 Października 2020

Wypuszczono wyjątkowy banknot, przedstawia nastoletniego Karola Wojtyłę. Lepiej kup go teraz, potem będzie wart fortunę

Banknot z wizerunkiem Karola Wojtyły zostanie wydany z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Emisja planowana jest na 21 listopada, cena zakupu zachęca, zwłaszcza, że jako pieniądz kolekcjonerski może z czasem zyskać na wartości.

Pamiątkowy banknot, a na nim Karol Wojtyła

Banknot ma mieć nominał 0 Euro i trafić do sprzedaży od 21 listopada. Za jedną sztukę zapłacić trzeba 20 zł, a emitentem będzie Muzeum w Wadowicach. Banknot zaprezentowano 16 października, czyli w dniu, w którym Karol Wojtyła w 1978 roku zasiadł w Watykanie po raz pierwszy jako Jan Paweł II.

Banknot będzie można zakupić jedynie przez internet. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie spokojniejsza, prawdopodobnie ruszy także planowana sprzedaż w samym wadowickim Muzeum Miejskim.

Na banknocie będzie widniał wizerunek nastoletniego Karola Wojtyły, znajdą się na nim również panoramę jego rodzinnego miasta. Projekt wykonała Małgorzata Pławecka-Jasek.

Emisja banknotu będzie ograniczona do 10 000 sztuk, z czego 8000 egzemplarzy będzie miało nazwie ANNIVERSARY EDITION, nawiązując do 5-lecia funkcjonowania banknotów pamiątkowych 0 Euro. Oczywiście z racji na limit, można się spodziewać, że ten banknot w przyszłości zyska najwięcej na wartości.

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno
Kaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkać
3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Wiadomo jak będzie wyglądał pamiątkowy banknot

- Wadowicki banknot kolekcjonerski ukazuje młodego Karola Wojtyłę, z czasów, kiedy mieszkał w Wadowicach i stanowi unikatowe w skali globu przedstawienie. Ciężko bowiem znaleźć, wśród dotychczasowych emisji monet i banknotów kolekcjonerskich, wizerunek “młodego Wojtyły”. Dopełnieniem jest współczesny herb Wadowic, zaś w tle przedwojenna panorama miasta. Miasta, w którym wszystko się zaczęło… - można przeczytać na stronie Informacji Turystycznej Wadowice.

Banknot Karol Wojtyła

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News