Banknoty polimerowe nie do podrobienia?
Fot. Kaz / pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 23 Lutego 2020

Wypuścili przełomowy banknot. Chwalą go jako "niemożliwy do podrobienia"

Brytyjczycy od piątku mogą płacić "plastikowym" banknotem o nominale 20 funtów. To już trzeci taki banknot funkcjonujący w obiegu z polimeru jakim będą się posługiwali mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Wcześniej wprowadzono już banknot o wartości 5 funtów oraz 10 funtów. 

Banknot nie do podrobienia?

Jak chwali się Bank Anglii, banknot o wartości 20 funtów jest najlepiej zabezpieczonym tego typu banknotem na świecie i jego podrobienie będzie wyjątkowo trudne. Banknot ma przezroczyste okienka i jest pokryty dwukolorową folią zabezpieczającą przed podrobieniem. Na rewersie banknotu zobaczymy Williama Turnera, słynnego malarza romantycznego uważanego za prekursora impresjonizmu, który zastąpił na tym banknocie postać ekonomisty Adama Smitha. Natomiast na awersie tradycyjnie jest królowa. William Turner został umieszczony na tle swojego obrazu „Ostatni rejs Téméraire”.

Możesz zgarnąć nawet 400 zł na zakupy w Lidlu. Musisz zrobić tylko jedną rzeczMożesz zgarnąć nawet 400 zł na zakupy w Lidlu. Musisz zrobić tylko jedną rzeczCzytaj dalej

- Cieszę się, że dzieło prawdopodobnie najbardziej wpływowego brytyjskiego artysty wszechczasów pojawi się w kolejnych dwóch miliardach dzieł sztuki – nowych banknotach o nominale 20 funtów, z których ludzie mogą korzystać od dziś – mówił, nawiązując do liczby wydrukowanych banknotów, szef Banku Anglii Mark Carney cytowany przez Sky News.

TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Jednak to nie wszystko. Użytkownicy Snapchata będą mogli przy pomocy tzw. AR (rozszerzonej rzeczywistości) zobaczyć animację obrazów Turnera poprzez skorzystanie ze snapkodu, który znajduje się na banknocie.

- Chcemy zachęcić użytkowników Snapchata to wzięcia banknotu i spojrzenia na nie oraz docenienia tych wspaniałych obrazów. Mamy nadzieję, że partnerstwo pozwoli przedstawić jednego z największych brytyjskich malarzy całemu nowemu pokoleniu – mówił Ed Couchman, szef Snapchata w Zjednoczonym Królestwie.

Ostatnim polimerowym banknotem, który sprawi, że na stałe zostaną wyparte papierowe wersje tego środka płatniczego będzie banknot o nominale 50 funtów ze słynnym matematykiem Alanem Turingiem, który ukaże się w przyszłym roku. Jednak zanim papierowe odpowiedniki przestaną być ważne, Bank Anglii poinformuje o tym z odpowiednim półrocznym wyprzedzeniem, jak i w przypadku banknotu o nominale 20 funtów, a także 50 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  2. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Link Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News