Banknot odstraszył mieszkańców jednej z indyjskich ulic
pxhere.com
Autor Radosław Święcki - 18 Kwietnia 2020

Tłum zebrał się wokół banknotów na chodniku. Nikt nie podniósł, wszyscy bali się koronawirusa

Jeszcze niedawno znajdując banknot na chodniku większość osób z automatu by po niego sięgnęła. Obawa przed koronawirusem powoduje, że obecnie omijamy je szerokim łukiem.

Banknot odstrasza

W dobie koronawirusa banknot już nie kusi, a odstrasza.

Indyjski dziennik „Hindustan Times” opisuje sytuację do jakiej doszło w środę na jednej z ulicy w północnym Delhi. Na ziemi leżały trzy banknoty 500-rupiowe (ok. 80 PLN), po które nikt z wpatrującego się w nie tłumu nie sięgnął i nie odważył przyznać do kogo należą. Ostatecznie mieszkańcy ulicy zdecydowali się na wezwanie policji.

- Odgrodziliśmy ulicę i wysłaliśmy gapiów do domów. Jeden z nas użył rękawiczki do podniesienia banknotów – powiedział indyjskiemu dziennikowi starszy rangą oficer z posterunku w Keshavpuram.

- Następnie spryskaliśmy środkiem dezynfekującym i włożyliśmy banknoty do koperty – dodał.

Brak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaBrak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaCzytaj dalej

Jak podaje za „Hindustan Times” Polska Agencja Prasowa, policja przystąpiła do szukania właściciela pieniędzy. Na posterunek zgłosiła się Charanjeet Kaur, 49-nauczycielka w publicznej szkole w okolicy Shakurpur. Kobieta powiedziała, że wybrała 10 tys. rupii z bankomatu w domu handlowym w Keshavpuram.

- Obawiając się wirusa na banknotach, umyła je środkiem dezynfekującym i położyła do wyschnięcia na stole, na balkonie swojego mieszkania. Prawdopodobnie wiatr zwiał trzy banknoty - opisał zeznanie kobiety Vijayanta Arya, zastępca szefa policji delhijskiego okręgu północno-zachodniego.

Nauczycielka postąpiła według zaleceń niektórych naukowców. Badacze z Hong Kongu twierdzą, że wirus „jest wysoce stabilny w sprzyjających warunkach, ale także podatny na standardowe metody dezynfekcji”.

Płaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćPłaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćCzytaj dalej

W indyjskim internecie i mediach społecznościowych krążą informacje o możliwości zakażenia koronawirusem przez banknoty. Jedno z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Hong Kongu, którego wyniki opublikował na początku kwietnia naukowy tygodnik medyczny „The Lancet", potwierdziło, że wirus znika z powierzchni banknotów po trzech dniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  3. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News