Opłaty bankowe
PXHere
Autor Kasper Starużyk - 24 Czerwca 2020

Masz konto w banku? Zapłacisz więcej

Banki podwyższają opłaty. Okazuje się, że weszły w kryzys z ogromem nierozwiązanych spraw i problemów. Teraz, aby poradzić sobie w czasach gospodarczego przestoju, banki są zmuszone przerzucić dodatkowe opłaty na klientów.

Szykują się ogromne zmiany w sektorze bankowym - podaje portal Businessinsider. Ku niezadowoleniu większości z nas prezesi największych z nich mówią, że banki będą musiały przerzucić część kosztów na klienta końcowego. Szykują się aktualizacje tabeli opłat i oprocentowań. Wszystko związane jest z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Okazuje się, że kredyty są coraz mniej opłacalne dla banków. Jest już pewne - klienci odczują w swoich portfelach ciężar utrzymania konta. Sprawdzamy jakie opłaty zostaną podwyższone przez banki.

Banki podwyższą opłaty

Prezesi banków oceniają, że wprowadzony przez Mateusza Morawieckiego podatek bankowy znacząco wpływa na działalność finansową. Banki wskazują na wyższe koszty funkcjonowania, a to sprawia, że zmuszone są do uaktualnienia swoich polityk cenowych wobec klientów. Oznacza to, że wzrosną opłaty za korzystanie z usług bankowych. Prezes mBanku, Cezary Stypułkowski, ocenia, że obecnie obowiązujące prawo nakłada tak olbrzymie obciążenia na banki, że te już dłużej nie będą w stanie utrzymywać się z odsetek - tak jak to miało miejsce do tej pory. Prezes cytowany przez Business Insider powiedział wprost, że klienci będą musieli płacić za usługi bankowe.

O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województwO spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województwCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

Prezes mBanku ocenił, że bardzo niski próg rentowności będzie przez najbliższy czas jedyną drogą, jaką będą mogły iść banki. Opłaty wzrosną, nie ulega to wątpliwości. - Pewnie przez pewien okres czasu będzie to budziło emocje, ale - jak w życiu - ludzie się pewnie do czegoś przyzwyczają - powiedział dla Business Insidera Stypułkowski. Zmiany będą dotyczyły także kredytów bankowych. Prezesi banków rozwiewają wszelakie złudzenia co do dodatkowego zastrzyku gotówki dla swoich klientów.

Zmiany w kredytach. Banki podwyższą koszty

Zbigniew Jagiełło z Banku PKO BP oznajmił, że zmiany w polityce kredytowej, szczególnie dotyczącej kredytów we frankach szwajcarskich poszły w takim kierunku, że "zaczynamy się zastanawiać, czy w ogólne warto udzielać kredytów (...)" - padło podczas 19. Banking Forum. Jagiełło zdradził, że w ostatnim czasie otrzymał także pierwszy pozew, który kwestionował funkcjonowanie kredytu hipotecznego w złotych. Prezesi największych banków zgodzili się w kwestii, że podatek bankowy znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie sektora bankowego w Polsce według dotychczasowych założeń. Nie można już tego dłużej ciągnąć, opłaty będą musiały pójść do góry.

"To nie jest już kraj dla wszystkich banków" padło z ust Brunona Bartkiewicza, prezesa ING Banku Śląskiego. - Podatek od aktywów bankowych, który został wdrożony kilka lat temu jest szkodliwy dla kredytowania polskich firm w szczególności, podraża koszty finansowania dla firm. Paradoksalnie w tym roku, może zdarzyć się taka sytuacja, że zysk netto sektora bankowego będzie mniejszy niż podatek od aktywów bankowych, który jest pobierany - wtórował mu prezes PKO BP.

Najprawdopodobniej banki zaczną poszukiwać źródeł zarobku w mało popularnych dotychczas papierach wartościowych i obligacjach. Pewnym jest, że wzrosną opłaty za udzielenie kredytu, ale także za obsługę kont bankowych. Wszystkiemu winne są nowe podatki, ale także pandemia koronawirusa, która zahamowała polską gospodarkę oraz popyt na usługi i towary. Mniej osób kupuje, banki tracą klientów.

Już nie będziesz musiał się cofać po prawo jazdy. A to nie koniec udogodnieńJuż nie będziesz musiał się cofać po prawo jazdy. A to nie koniec udogodnieńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza
Niektórzy emeryci mogą zyskać dodatkowe 2 tys. złotych. Niewiele osób wie o jednym z zapisów Tarczy 4.0Niektórzy emeryci mogą zyskać dodatkowe 2 tys. złotych. Niewiele osób wie o jednym z zapisów Tarczy 4.0Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News