Banki rozważają pracę zdalną
fot. materialy prasowe
Autor Komunikaty prasowe - 12 Marca 2020

Banki szykują się do skrajnych rozwiązań. Niedługo mogą funkcjonować w całkiem innym trybie

Banki przygotowują się na epidemie koronawirusa i już teraz kreślą plany co do tego na jakich zasadach swoje obowiązki będą wykonywali ich pracownicy. W przypadku niektórych banków już teraz w grę wchodzi zamykanie niektórych oddziałów dla klientów - informuje portal bankier.pl.

Banki zamkną odziały?

Banki rozważają różne scenariusze dotyczące świadczenia swoich usług. Bardzo często jest poruszany temat pracy zdalnej. Jednak co w przypadku oddziałów banków do których przychodzą klienci? Do tej pory dostępność swoich dwóch placówek ograniczył Bank Ochrony Środowiska. Bank też tłumaczy, że stara się minializować ryzyko zarażenia koronawirusem poprzez prace zdalną. - W związku z pojawieniem się koronowirusa w Polsce wprowadziliśmy szczególne rozwiązania w zakresie organizacji pracy, umożliwiające minimalizację zagrożeń dla zdrowia, odnoszące się głównie do kwestii wykonywania przez pracowników pracy zdalnej – przekazał portalowi bankier.pl BOŚ Bank.

Episkopat Polski zabrał głos w sprawie wirusa. Kilka z decyzji jest mocno zaskakującychEpiskopat Polski zabrał głos w sprawie wirusa. Kilka z decyzji jest mocno zaskakującychCzytaj dalej

Niektóre placówki banków zostały też zamknięte przez Bank Millennium i DNB. W związku z koroanwirusem bank ING pod uwagę bierze różne opcje. - W przypadku zagrożeń i braku możliwości pracy w dotychczasowej lokalizacji aktywujemy plany BCP (Business Continuity Plans), stosownie do scenariuszy opracowanych i przeanalizowanych pod względem COVID-19 (w tym m.in. pracę zdalną lub lokalizacji zapasowych) – mówi w rozmowie z Bankier.pl Piotr Utrata z biura prasowego banku.

Rząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaRząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaCzytaj dalej

Mowa więc w tym wypadku o pracy w siedzibie głównej banku. Natomiast ING Bank Śląski podjął też decyzję o rezygnacji z zebrań narad czy szkoleń pracowników. Podobnie jak inne korporacje, nie zezwala na wyjazdy służbowe do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem i ogranicza podróże w kraju.

Podobną ścieżkę obrał mBank. – Przygotowaliśmy wytyczne dla pracowników m.in. w sprawie organizacji spotkań, wyjazdów i pracy zdalnej. Szykujemy się również na scenariusze skrajne, by w tego typu sytuacjach móc gwarantować klientom dostęp do rachunków i kluczowych decyzji finansowych – wyjaśnia Olszewski z mBanku.

Natomiast PKO BP w oddziałach już teraz informuje swoich klientów o odpowiedniej profilaktyce. – Na bieżąco działa zespół odpowiedzialny za Plan Ciągłości Działania Banku. W ramach naturalnych działań ostrożnościowych przygotowujemy pracowników na pracę zdalną i funkcjonowanie w sytuacji zagrożenia ciągłości działania banku. W oddziałach dystrybuujemy ulotki przygotowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną, informujące klientów o zasadach profilaktyki – mówi w rozmowie z Bankier.pl Magdalena Lejman z biura prasowego PKO BP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Polki niechętnie chodzą do ginekologa. Częstą przyczyną jest zachowanie samego lekarza
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News