Bank Millennium oskarżony o stosowanie nieuczciwych praktyk
eastnews/Marcin Gadomski
Autor Radosław Święcki - 7 Lipca 2020

Popularny bank pozwany do sądu za nieuczciwe praktyki. Konto ma w nim ponad 2 mln Polaków

Bank Millennium i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa oskarżone o nieuczciwe konstruowanie umowy grupowego ubezpieczenia na życie. Zastrzeżenia klientów podziela Biuro Rzecznika Finansowego.

Bank Millennium oskarżony o nieuczciwe praktyki

Zastrzeżenia klientów wobec banku Millennium i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa dotyczyły umowy grupowego ubezpieczenia na życie będącego zabezpieczeniem spłaty pożyczki. Eksperci Biura Rzecznika Finansowego po przeanalizowaniu wniosków klientów potwierdzili stosowanie nieuczciwych praktyk przy konstruowaniu, oferowaniu i wykonywaniu umowy. Na czym polegały owe praktyki? Jak podaje Money.pl, przede wszystkim na dezinformacji konsumentów odnośnie rzeczywistego charakteru ubezpieczenia, które zawierane było przy podpisywaniu umowy pożyczki.

Wątpliwości ekspertów Biura Rzecznika Finansowego wzbudziły m.in. postanowienia umowy dotyczące wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, które jedynie pozornie zabezpieczały klienta lub jego rodzinę na wypadek ciężkiej choroby lub śmierci.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę

Zwraca uwagę również fakt, iż na etapie przystąpienia do umowy nie przeprowadzano oceny ryzyka ubezpieczeniowego, chociażby poprzez ankietę medyczną. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych, które z uwagi na stan zdrowia i wyłączenia odpowiedzialności nie mogłyby z takiej ochrony skorzystać.

–Konsumenci zgłaszający się do nas z wnioskiem o interwencję byli rozczarowani, że ubezpieczenie nie zapewniło im oczekiwanej ochrony. To przykre, bo często chodzi o osoby starsze, które w dobrzej wierze opłacały składki, żeby w razie śmierci nie zostawić rodzinie długów i zapewnić im dodatkowe świadczenie. Niestety, w niektórych przypadkach to ubezpieczenie okazywało się puste, to znaczy, że już w momencie zawierania umowy wiadomo było, że np. w razie śmierci ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia - komentuje - cytowany przez Money.pl - dr hab. Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy.

Samochód nie musi służyć tylko do jeżdżenia. Niektóre modele są genialną inwestycjąSamochód nie musi służyć tylko do jeżdżenia. Niektóre modele są genialną inwestycjąCzytaj dalej

Zastrzeżenia - jak podaje portal - budzi fakt, że na etapie zawierania umowy klienci nie byli pytani o stan zdrowia, a kwestia ta pojawiała się dopiero po zgłoszeniu roszczenia np. spadkobierców, a w przypadku poważnego zachorowania przez ubezpieczonego po zgłoszeniu roszczenia.

Według przedstawicieli Biura Rzecznika Finansowego, jeśli kwestia ta nie była rozpatrywana przez ubezpieczyciela przy zawieraniu umowy, to powinna być pomijana również w momencie wypłaty świadczenia.

Biuro Rzecznika Finansowego złożyło w imieniu klientów pozew przeciwko banku Millennium i Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie Europa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wiadomości obiegły media. 2-latka śmiertelnie potrącona przez ojca
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobićZabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobićCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News