Bank Millenium walczy z cyberprzestępcami
Pixabay/TheDigitalWay
Autor Maria Glinka - 7 Marca 2020

Uważaj na oszustwo. Duży bank niby kusi premią w wysokości 900 zł

Bank Millenium padł ofiarą przestępców, którzy podszywając się pod spółkę, obiecują klientom premie w wysokości 900 zł. Firma dołączyła tym samym do PKO Banku Polskiego, który w ostatnim czasie również zmaga się z atakami wykorzystującymi ich logo.

Bank Millenium oferuje pieniądze

Bank Millenium zapłaci każdemu, kto posiada konto – takie ogłoszenia pojawiły się w sieci. Zgodnie z informacją podaną na Facebook’u warunkiem przyznania 900 zł jest posiadania na koncie co najmniej 5 tys. zł. W rzeczywistości jest to jednak chęć przejęcia hasła i loginu.

Polacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćPolacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćCzytaj dalej

W celu zwrócenia uwagi na nielegalny proceder o sprawie poinformował CERT Polska. Jest to zespół, który reaguje na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w Internecie, który działa działa w Polsce od 1996 r.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Coraz więcej oszustw w Internecie

Millenium to nie jedyna spółka, która mierzy się ze złośliwymi kampaniami podszywania pod banki. Wczoraj PKO Bank Polski ostrzegał przed inną formą oszustwa - klienci otrzymywali nieprawdziwe maile, do których dołączone były fałszywe potwierdzenia transakcji.

Ministerstwo Zdrowia: Są nowe przypadki zakażeń w PolsceMinisterstwo Zdrowia: Są nowe przypadki zakażeń w PolsceCzytaj dalej

Zdaniem banku celem cyberprzestępców jest kradzież danych logowania do serwisu transakcyjnego i numerów kart płatniczych – podaje prnews.pl.

W związku z zajściem bank zalecił zachowanie ostrożności i nieotwieranie podejrzanych załączników. W przypadku osób, które otworzyły nieprawdziwą korespondencję i uruchomiły rozesłane linki, bank prosi o jak najszybszy kontakt z infolinią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News