Bałtyk niebezpieczny dla seniorów. Trzeba uważać na bakterie.
https://commons.wikimedia.org/Grzegorz-Saczyło
Autor Kamila Jeziorska - 21 Czerwca 2020

Przed kąpielą w Bałtyku dwa razy się zastanów. Na wybrzeżu wykryto mięsożerne bakterie

Bałtyk w dobie pandemii koronawirusa może okazać się najlepszym kierunkiem na wypoczynek - przewidują eksperci. Przed urlopem pamiętajmy, że w Bałtyku występują niebezpieczne bakterie, które mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Bałtyk dobry dla przecinkowców

Bałtyk co roku przyciąga tysiące turystów. Wakacje nad polskim morzem wybierają zarówno najmłodsi, ale także najstarsi, jednakże niewielka część z nich zdaje sobie sprawę z tego, że kąpiele w Bałtyku mogą przepłacić zdrowiem. Wszystkiemu winna jest temperatura, która im wyższa tym bardziej zwiększa szansę na rozmnażanie się bakterii zwanych przecinkowcami. Eksperci z Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka uważają, że wzrost temperatury wody Bałtyku także ułatwia i przyspiesza ich rozmnażanie się - podaje gazeta.pl.

4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytów4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytówCzytaj dalej

Najbardziej na działanie przecinkowców są nadbałtyccy seniorzy. Eksperci podkreślają, że osoby, które są zdrowe i młode rzadko chorują po zetknięciu się z tymi bakteriami. Na przecinkowce nad Bałtykiem powinni uważać ludzie chorzy na cukrzycę, wątrobę albo na raka. Na baczności powinny mieć się także osoby o osłabionej odporności. Przecinkowcami można zarazić się przez połykanie wody morskiej lub jedzenie zarażonych nimi owoców morza. Choroba objawia się silnymi bólami lokalnymi, gorączką i dreszczami. Choroba może mieć ciężki przebieg, a w przyszłości zdarzały się przypadki śmiertelne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Kościół na prośbę Morawieckiego rozesłał na cały świat nieprawdopodobny list. Agitacja, jakiej jeszcze nie było

- Coraz więcej banków oferuje depozyty oprocentowane na mniej niż 1 proc., a coraz częściej w tabelach banków znajdujemy wartości na poziomie 0,1 proc. czy 0,01 proc. – zwraca uwagę analityk.

Bałtyk im cieplejszy tym bardziej niebezpieczny

Kiedy temperatura wody w Bałtyku przekroczy 20 stopni Celsjusza to przecinkowce zaczynają się szybciej rozmnażać. Co więcej, wzrost temperatury o 1 stopień to wzrost liczby zakażeń o prawie 200 procent! Niestety, ale woda w Bałtyku należy do tych, które ocieplają się najszybciej. Rozmnażaniu się przecinkowców sprzyja także fakt, że spada zasolenie wody w Bałtyku - podaje gazeta.pl.

Mandat na 500 zł podczas grzybobrania. Straż leśna może wlepić go także tobieMandat na 500 zł podczas grzybobrania. Straż leśna może wlepić go także tobieCzytaj dalej

Przecinkowce możemy spotkać w całym Bałtyku, ale zdarzają się także w Morzu Północnym. W poprzednich latach ilość zarażeń bakteriami przecinkowca była niewielka i dotyczyła tylko kilkudziesięciu osób. Jak podaje Światowa Organizacja Meteorologiczna tegoroczne lato ma być wyjątkowo upalne, dlatego zaleca się przykuwanie większej uwagi do przecinkowców nad Bałtykiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Ogrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazOgrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News