Nie miał ważnych badań technicznych pojazdu, odjechał bez mandatu
Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
Autor Radosław Święcki - 27 Stycznia 2021

Policjanci zatrzymali go bez badań technicznych. Ale odjechał bez mandatu

W minioną niedzielę policjanci z gnieźnieńskiej drogówki podczas patrolowania jednej z ulicy zatrzymali dość nietypowy samochód. Jego właściciel, mieszkaniec dawnej stolicy Polski nie miał aktualnych badań technicznych pojazdu. Ostatecznie kierowca odjechał bez mandatu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakie nietypowe auto trafili policjancji gnieźnieńskiej drogówki
  • W jakim charakterze auto było przez lata wykorzystywane
  • Jaki zakończyła się kontrola dla właściciela pojazdu

Nietypowe auto bez badania technicznego

Podczas niedzielnego patrolu jednej z ulic w centrum Gniezna (woj. wielkopolskie), policjanci tamtejszej drogówki zatrzymali kierowcę dość nietypowego jak na polskie drogi pojazdu.

O pojeździe za chwilę, zacznijmy jednak od kontroli. Jak podaje za Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie Polsat News, po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy dokumentów okazało się, że właściciel pojazdu, na co dzień mieszkaniec dawnej stolicy Polski, nie miał ważnych badań technicznych pojazdu.

- W niedzielę policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę, który prowadził użyczony mu samochód. Okazało się, że ważność badania technicznego w tym samochodzie skończyła się na początku stycznia. Dlatego kierowca otrzymał zaświadczenie, z którym może udać się do stacji kontroli pojazdów i przeprowadzić badanie - powiedziała w rozmowie z Polsat News asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zatrzymanie skończyło się dla kierowcy pomyślnie, gdyż jak mówi rzeczniczka prasowa gnieźnieńskiej policji mundurowi nie nałożyli na niego mandatu karnego. Skończyło się na pouczeniu.

Policja przypomina jednak kierowcom, by pamiętali o obowiązku posiadania aktualnych badań technicznych pojazdu.

Warto również podkreślić, że do zatrzymania dowodu rejestracyjnego może dojść, jeśli pojazd ma nieprawidłowo ustawione światła, posiada dodatkowe światła bez wymaganej homologacji, nieprzepisowo przyciemnione szyby, czy nadmiernie zużyty bieżnik opon.

Funkcjonariusze jak przypomina Polsat News mogą zatrzymać dokument również w sytuacji, gdy następuje wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika, jest niesprawny hamulec, występują usterki układu kierowniczego, zbyt głośno pracuje układ wydechowy, czy gdy pojazd emituje zbyt dużo spalin.

„Szeryf” na drogach byłej stolicy Polski

Wróćmy jednak do zatrzymanego samochodu, który częściej niż na naszych drogach można ujrzeć w amerykańskich filmach. Chodzi o Ford Crown Victoria Police Interceptor (słynny „Szeryf”), który w latach 1997-2011 był wykorzystywany przez policję i inne służby bezpieczeństwa, choć model ten używany był również przez taksówkarzy.

Produkcję modelu Crown Victoria Ford jak przypomina Polsat News zakończył po ponad trzech dekadach 10 lat temu. Ostatni egzemplarz zjechał z taśmy 15 września 2011 roku i trafił do odbiorcy w Arabii Saudyjskiej.

Fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News