Wrześniowa awaria w Czajce
Wikipedia/By Danie dnia - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82361748
Autor Maria Glinka - 28 Września 2020

Kolejna awaria w oczyszczalni ścieków. Ścieki zalewają Wisłę

Tymczasowe rozwiązanie wdrożone po ostatniej awarii w Czajce nie przetrwało próby czasu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazało, że doszło do usterki jednej z zastępczych pomp zlokalizowanych na moście pontonowym. Ścieki znów wpływają do Wisły.

Kolejny miesiąc, kolejna awaria w Czajce

Do pierwszej awarii w Czajce w tym roku doszło 29 sierpnia. Władze Warszawy bezzwłocznie podjęły działania ratunkowe i 20 września uruchomiły tymczasowy przesył ścieków poprzez dwie nitki, dzięki czemu nieczystości z lewej strony Wisły przestały wpływać do rzeki. To rozwiązanie okazało się jednak niezbyt trwałe.

Dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że zmaga się z kolejną awarią w Czajce, która jest powiązana z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ścieki są ponownie transportowane tylko jedną nitką tymczasowego rurociągu. Portal bankier.pl podaje, że druga została wyłączona z użytku z powodu usterki jednej z pomp. Odpady ponownie zalewają Wisłę.

Od 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesneOd 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesneCzytaj dalej

Kiedy zakończy się druga awaria w Czajce?

MPWiK przekazało w oficjalnym komunikacie, że rozpoczęły się prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności tymczasowego układu. Zarządcy szacują, że naprawa wadliwej pompy o wysokości 3 m i wadze 6 ton zakończy się rano 29 września 2020 r.

Głos w sprawie kolejnej awarii w Czajce zabrał także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Dokładnie tak, jak miało to miejsce rok temu, zdarzają się usterki, np. w tej chwili jest usterka jednej z pomp, która miejmy nadzieję do jutra zostanie naprawiona - oznajmił przedstawiciel władzy. W jego ocenie obecna awaria w Czajce to sytuacja normalna, ponieważ działa tam system zastępczy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Saga z awarią w Czajce ma dobiec końca w przyszłym roku

Zarządcy Warszawy planują wdrożyć przesył pod dnem Wisły w ostatecznym kształcie wiosną 2021 r. Do tego czasu są gotowi na szybkie reagowanie w razie niespodziewanych zdarzeń. Prezydent Warszawy podkreślił, że w trakcie intensywnych opadów deszczu w każdym miejscu na świecie władze ścieki są częściowo zrzucane do rzek. - W związku z tym, nawet, jeżeli będzie ten docelowy, kompletny już system gotowy, to może się zdarzyć raz czy dwa, czy trzy razy w roku, tak, jak się zdarzało do tej pory przez wiele lat, że będziemy mieli do czynienia z zrzutem burzowym - oznajmił prezydent stolicy.

Mimo że w ocenie stołecznego ratusza skala wrześniowej awarii w Czajce jest zdecydowanie mniejsza niż w sierpniu to pozostaje w stałym kontakcie z Wodami Polskimi. W wyniku ostatniej usterki do Wisły spłynęło ok. 5 mln sześć. nieczystości.

Kupisz 10, a 4 dostaniesz za darmo. Kaufland kusi jednodniową promocjąKupisz 10, a 4 dostaniesz za darmo. Kaufland kusi jednodniową promocjąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News