Czasem jest na czas, a czasem w ogóle nie przyjedzie. Tak to już z nimi jest
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Października 2019

Za spóźniony autobus należy się zapłata. Przełomowa decyzja sądu

Autobus, który nie dojedzie na czas - jak my to dobrze znamy. Jednak jak się okazuje, pasażerowie mają prawo ubiegać się zwrot kosztów za spóźnienie, a przynajmniej za konieczność wybrania i opłacenia innego środka transportu. Sąd właśnie wydał wyrok w takiej sprawie.

Autobus się spóźniał (jak zwykle)

O sprawie pisze portal Wirtualna Polska. W 2017 roku Tymon P. Radzik jechał na spotkanie. Autobus się spóźniał i nie przyjeżdzał, dlatego były doradca minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej zamówił Ubera. Potem wystąpił do przewoźnika o odszkodowanie do firmy Arriva Bus Polska, która obsługiwała tę linię na zlecenie ZTM.

Spółka odmówiła zwrotu kosztów za przejazd Uberem i argumentowała, że pasażerowie powinni brać pod uwagę fakt, że autobusy nie zawsze przyjeżdżają na czas. W związku z tym sprawa trafiła do sądu. Właśnie zapadł wyrok w pierwszej instancji.

- Sąd orzekł, że przewoźnicy komunikacji miejskiej są odpowiedzialni za terminowość odjazdów środków publicznego transportu zbiorowego. Rozkład jazdy musi być możliwie precyzyjny, a pasażer ma prawo móc na nim polegać powiedział dla portalu wp.pl Tymon P. Radzik.

Szykuje się nowy, rewolucyjny podatek. Kolejna danina spadnie na barki milionów PolakówSzykuje się nowy, rewolucyjny podatek. Kolejna danina spadnie na barki milionów PolakówCzytaj dalej

Firma ma oddać kasę za Ubera

Jak podaje Wirtualna Polska, w efekcie firma Arriva Bus Polska ma obowiązek zwrócić mężczyźnie pieniądze, które wydał na przejazd samochodem popularnej aplikacji. Na kwotę składają się jeszcze koszty sądowe. Łącznie przewoźnik ma oddać około 80 złotych. Zdaniem Radzika warto walczyć nawet o tak małe kwoty, gdyż klienci mają prawo dostawać usługi na najwyższym poziomie, a komunikacja w Polsce pod względem punktualności kuleje. Jak widać, warto walczyć o swoje do samego końca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News