Auchan we współpracy z BP
Wikipedia/Henryk Borawski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27852544
Autor Maria Glinka - 20 Listopada 2020

Auchan wpadł na pomysł jak sprzedawać nawet w niedzielę. Sieć już ruszyła z nowym rozwiązaniem

Auchan zaoferuje możliwość kompletowania zakupów również w niedziele niehandlowe. Wszystko dzięki otwarciu nowego formatu sklepu przy współpracy ze stacją paliw BP. W ofercie znajdą się zarówno artykuły spożywcze, jak i środki chemiczne.

Zakupy Auchan nawet w niedzielę

Auchan znalazł sposób na ominięcie niewygodnego zakazu handlu w niedziele. W czwartek, 19 listopada sieć uruchomiła nowy format sklepów pod nazwą Easy Auchan na stacji BP Reduta w Warszawie.

Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeNowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeCzytaj dalej

Jest to pierwszy etap programu pilotażowego, który bazuje na koncepcji sklepów otwartych przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Kolejne punkty w tym nowatorskim formacie mają być dostępne dla klientów od początku grudnia 2020 r.

„Dzięki sklepom Easy Auchan i Wild Bean Cafe Klienci będą mogli w szybki i komfortowy sposób zrobić bieżące zakupy, zaopatrzyć się w przekąski na drogę lub w produkty gotowe do zjedzenia na miejscu, na terenie stacji”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu Auchan Retail Polska.

W środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice zbędą nieprzejezdneW środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice zbędą nieprzejezdneCzytaj dalej

Żywność, chemia i produkty bio przez cały tydzień w Easy Auchan

W sklepach o nowym formacie znajdzie się ponad 1900 produktów z różnych kategorii. Portal gazeta.pl podaje, że w Easy Auchan klienci znajdą artykuły spożywcze, środki chemiczne, a także produkty wegańskie i BIO. Oferta zawiera 320 towarów od marek własnych Auchan m.in. Pewni Dobrego.

- Z wiarygodnym partnerem, nastawionym tak jak my, na realizację potrzeb klientów i poszukiwanie nowych rozwiązań, pod marką Easy Auchan na stacjach bp tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę - wyznała dyrektor generalna BP Retail w Polsce Barbara Wiążewska.

NFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyNFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych
 2. TVN w ostatniej chwili zareagował na oskarżenia pod adresem uczestnika "Top Model". Skandal, jakiego jeszcze nie było
 3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

Auchan reaguje na potrzeby klientów

Przedstawiciele Auchan zaznaczają w komunikacie, że otwarcie nowego formatu sklepów jest podyktowane chęcią sprostania oczekiwaniom klientów, a współpraca z BP ma ułatwić rozszerzanie zasięgu Auchan.

„Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą […]. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów - oznajmił dyrektor generalny Auchan w Polsce Gerard Gallet, cytowany w oświadczeniu.

Auchan funkcjonuje obecnie w formule hiper- i supermarketów. Poza tym działa Moje Auchan, czyli sklepy lokalno-osiedlowe oraz Auchan Direct w kanale internetowym. Auchan Retail Polska to pochodząca z Francji sieć handlowa, która jest obecna na polskim rynku od 1996 r.

Otwarcie sklepu Easy Auchan na stacji benzynowej ma wzbogacić nowy model stacji paliw wdrażanych przez BP. Są to tzw. centra obsługi, czyli miejsca uniwersalnej obsługi kierowców, gdzie można skorzystać z dodatkowych usług np. z wynajęcia pojazdów na zasadzie car sharing oraz z myjni z płatnością bezgotówkową. Docelowo centra obsługi mają umożliwiać także obiór zamówień składanych przez Auchan Direct w formule Click&Collect.

Wybór BP nie był przypadkowy – jest to trzecie co do wielkości przedsiębiorstwo petrochemiczne na świecie i drugie w Polsce w kontekście zasięgu (tuż za PKN Orlen). Na koniec 2019 r. pod tym szyldem działało 575 stacji benzynowych. Początki działalności BP na polskim rynku sięgają 1991 r.

- Współpraca z bp to istotny moment rozwoju naszej sieci. Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym – funkcjonujemy jako hiper- i supermarkety, w formacie Moje Auchan – sklepów lokalnych-osiedlowych oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel – łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów - mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan w Polsce cytowany w komunikacie biura prasowego sieci Auchan.

Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewałoIle się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewałoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie pojawił się na stronach rządowych. Jest projekt Kwarantanny Narodowej
  2. Pościg za Mitsubishi Lancerem. Kierowca myślał, że da radę uciec - Wideo
  3. Ile zarabiał Lech Wałęsa przed pandemią? Były prezydent nazwał się bankrutem, ale stawki mówią co innego
  4. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
  5. Politycy mogą liczyć na sowity wzrost pensji. W trudnych czasach nie zostaną na lodzie
  6. Marcin Najman jednak nie kończy kariery. Dostał dwie propozycje już kilka minut po walce w Fame MMA
  7. Tylko Magda Gessler zna sekret idealnych placków ziemniaczanych. Raz ich skosztujesz - przepadniesz na zawsze
Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News