ASF
Flickr/Kuba Bożanowski
Autor Paulina Musianek - 27 Sierpnia 2019

Duże zagrożenie wirusem ASF przy granicy z Polską, zarządzono kwarantannę

ASF, wirus afrykańskiego pomoru świń, zmusił władze Kaliningradu do nałożenia kwarantanny na jedno z największych przedsiębiorstw regionu.

ASF pojawiło się w Kaliningradzie

ASF, czyli afrykański pomór świń, to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. Śmiertelność sięga 100%. Gwałtowne rozprzestrzenianie się tego wirusa to niepokojący sygnał dla światowej produkcji trzody chlewnej. Jak donosi portal 1prime.ru, władze Kaliningradu nałożyły kwarantannę z powodu afrykańskiego pomoru świń na jedno z największych przedsiębiorstw regionu, Baltic Meat Company Three, w dzielnicy Gusevsky.

Według regionalnego Ministerstwa Rolnictwa wprowadzono tam pełny zakres kwarantanny, w tym ograniczenie wjazdu na terytorium epidemii epizootycznej czy przewożenie produktów zwierzęcych. Kwarantanna na fermie świń Baltic Meat Company Three na mocy dekretu gubernatora została ustalona do 23 września - czytamy w oświadczeniu służby prasowej rządu obwodu kaliningradzkiego.

Emerytura w końcu bez podatku? Władza mówi jedno Emerytura w końcu bez podatku? Władza mówi jedno "ale"Czytaj dalej

Latem 2018 r. wybuch wirusa ASF w obwodzie kaliningradzkim dotknął zarówno drobnych rolników, jak i duże przedsiębiorstwa hodowli świń. Wszystkie zwierzęta gospodarskie w tych przedsiębiorstwach zostały zabite, a szkody, które musieli ponieść hodowcy, zostały im zrekompensowane dzięki ubezpieczeniom.

W Polsce zaś wykryto kolejne ognisko wirusa ASF w tym roku., 44. ognisko znajduje się w chlewni w miejscowości Krawczyki w woj. warmińsko-mazurskim. To drugie w tym roku ognisko choroby w tej miejscowości i osiemnaste na terenie województwa. Zainfekowane stado liczy 193 świnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Panna młoda przecierała oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyła, co na zaproszeniu napisał jeden z gości. Mocno przesadził

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News