Arabia Saudyjska
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 7 Października 2019

Arabia Saudyjska otwiera drzwi turystom. Ale wskazuje dozwolone zachowanie i wygląd

Arabia Saudyjska ogłosiła przed końcem września otwarcie granic dla turystów z 49 krajów, w tym Polski. O nowym programie wizowym napisał Riyadh Bureau. Czy rozwój turystyki w królestwie czeka boom?

Arabia Saudyjska otwiera się na turystów

Arabia Saudyjska do tej pory była mekką dla turystów religijnych. Rząd w Rijadze liczy na to, że do 2030 roku turystyka w królestwie będzie kwitnąć i liczba odwiedzających z obecnych 40 mln wzrośnie do 100 mln.

Urzędnicy nastawieni pozytywnie

Czy możliwe jest przyciągnięcie aż tak ogromnej liczby turystów? Urzędnicy mają zdanie, że jak najbardziej. Jak wylicza portal 300gospodarka.pl: “Historia i kultura kraju, jak również jego gościnni mieszkańcy i zróżnicowany krajobraz, przekonają wielu do przyjazdu. Szczególnie, że wiele miejsc było przez długi czas niedostępnych”.

Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowęNie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowęCzytaj dalej

Trudny kompromis dla konserwatystów

Mimo, że potencjał sektora turystycznego w królestwie jest bez wątpienia wysoki, napływ cudzoziemców może być problematyczny dla konserwatywnej części społeczeństwa. Powodem jest nowo powstała ustawa o “publicznym guście”, w której zawarto wytyczne odnośnie odpowiedniego zachowania oraz wyglądu. Pojawił się tam również nowatorski zapis na temat stroju kobiet - tradycyjna abaja ma stać się opcjonalna dla płci żeńskiej. Co prawda w dalszym ciągu ma obowiązywać skromność w ubiorze, który powinien zakrywać ramiona i kolana, jednak zasady mimo wszystko zostały znacznie “poluzowane”.

Tradycyjny damski strój odchodzi do lamusa

W Arabii Saudyjskiej już od jakiegoś czasu ma miejsce emancypacja niektórych kręgów żeńskich, w kwestii tradycyjnego ubioru. Kobiety zaczęły odchodzić bowiem od przypisanego im czarnego koloru, na rzecz okryć o innych barwach. Niektóre nawet zupełnie rezygnowały z abai i noszą odzież zachodnią. Nowe prawo zagwarantuje im “legalną” dowolność w kwestii ubioru, co może spotkać się z nieprzychylnością ze strony środowisk konserwatywnych.

Najbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoNajbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoCzytaj dalej

Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Panna młoda miała powody, żeby być zła. Podczas ślubu teściowa przekroczyła wszystkie granice

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News