Anna Gembicka bez wyższego wykształcenia
gov.pl
Autor Przemysław Terlecki - 26 Lipca 2019

28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie. Jest ulubienicą premiera

Anna Gembicka, 28-latka namaszczona na wiceminister 4 czerwca, nie ma wyższego wykształcenia. Dopiero je uzyska. Informację podała w piątek Rzeczpospolita. Jest jednak ulubienicą Mateusza Morawieckiego.

Anna Gembicka na stanowisko wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju powołana została 4 czerwca. Lukratywna pozycja w polityce to niewątpliwie efekt pracy u boku obecnego premiera, który pamiętał o niej chociażby wówczas, gdy zostawał premierem. Wówczas Gembicka i inni młodzi politycy z otoczenia Morawieckiego zepełnili stołki po ludziach, którzy odeszli wraz z przeminięciem kadencji Szydło na stołku premiera.

Jak się jednak okazuje, Anna Gembicka nie ma wyższego wykształcenia, jak donosi w piątek Rzeczpospolita. Młoda polityk, rocznik 1991, przerwała swoje studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i dotąd nie uzyskała dyplomu magistra. Jak jednak odpowiedziała na pytania dziennika, "bieżącym roku akademickim wznowiła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego". Teraz oczekuje na absolutorium oraz przyjęcie pracy magisterskiej.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

Anna Gembicka, ulubienica premiera bez wyższego wykształcenia

Po ukończeniu liceum rozpoczęłam studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Był to okres nie tylko wytężonej nauki, ale również działania na rzecz społeczności. Zaangażowałam się w prace Niezależnego Zrzeszenia Studentów - czytamy o Gembickiej na rządowych stronach.

W radiowej Trójce w obronę Gembicką wziął sam minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński. Ten mówił, iż Gembicka "jest na dobrej drodze do zyskania wyższego wykształcenia", ale także nie szczędził jej komplementów w ogóle. Jak powiedział jest "bardzo zdolną organizatorką", cieszy go "obniżenie średniej wieku w ministerstwie". Opowiedział także o obowiązkach młodej wiceminister, do których należą sprawy związane z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, szerzenie przedsiębiorczości na polskiej wsi oraz wspieranie kół gospodyń wiejskich.

Jest na bardzo dobrej drodze, aby to wyższe wykształcenie mieć, bo niedługo, zaraz po wakacjach, czy zaraz na dniach, ma się bronić na wydziale prawa. (...) Jest m.in. odpowiedzialna za sprawy związane z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, budzeniem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, oraz za wsparcie, które kierujemy do kół gospodyń wiejskich - mówił Kwieciński.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News