Andrzej Duda zaszczepi się przeciwko koronawirusowi
VALENTYN OGIRENKO/AFP/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Grudnia 2020

Andrzej Duda o zaszczepieniu na koronawirusa. Odpowiedział na pytanie, czy się zaszczepi

Andrzej Duda został zapytany na twitterze przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza o to, czy podda się szczepieniu przeciwko COVID-19. Wcześniej szef PSL zadeklarował w programie “Fakty po Faktach”: “Ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę”.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy Andrzej Duda podda się szczepieniu przeciwko koronawirusowi,
  • Jak prezydent przeszedł zakażenie koronawirusem.

Czy Andrzej Duda zaszczepi się przeciwko COVID-19?

Lider PSL był ostatnio gościem w programie “Fakty po Faktach”. Na antenie TVN24 zadeklarował, że na pewno będzie się szczepił przeciwko wirusowi:

- Ja powiem więcej: ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to, jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, zwłaszcza rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia - dodał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Po programie Władysław Kosiniak-Kamysz zapytał prezydenta na Twitterze, czy także podda się szczepieniu. W sobotę Andrzej Duda odpowiedział byłemu kontrkandydatowi na urząd prezydenta tymi słowy:

- Szanowny Panie Przewodniczący @KosiniakKamysz! Dziękuję za troskę o moje zdrowie, ale ja patrzę na szczepienie w aspekcie ogólnospołecznym - napisał Duda. - To moje «państwowe» zadanie, a w dodatku należę do «ozdrowieńców» - dodał.

Zdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluZdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluCzytaj dalej

Kosiniak-Kamysz nie dał jednak za wygraną i odpowiedział na tweet Andrzeja Dudy. Stwierdził, że eksperci są zgodni co do tego, że szczepieniom powinno poddać się jak najwięcej Polaków, także ozdrowieńców.

- Należy dać przykład z góry i włączyć się w akcję szczepień, aby nasi rodacy poczuli ich potrzebę - zaznaczył lider PSL.

- Nie wysłuchał Pan wypowiedzi Ekspertów do końca. Przymykam oko, bo lubię Pana i rozumiem, że młodość ma swoje prawa ;-) - odpowiedział Andrzej Duda. - Zdaniem Ekspertów ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Oczywiście ja także się poddam szczepieniu. Pozdrawiam! Miłego wieczoru! - dodał.

Andrzej Duda przeszedł zakażenie koronawirusem już w październiku. Poinformował o tym prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Tego samego dnia, przypomina Polsat News, prezydent zamieścił w sieci nagranie, na którym potwierdził słowa Spychalskiego i jednocześnie oznajmił, że chorobę przechodzi bezobjawowo.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. IMGW bije na alarm, ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oberwą kierowcy, grozi mandat na 200 zł
  2. Ile zarabia sołtys, czy to się opłaca? Ujawniamy stawki
  3. Emeryci mają się z czego cieszyć. ZUS wyszykował im prezent

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News