Andrzej Duda
Autor Justyna Klimaszko - 20 Października 2019

Prezydent z nietypowym żartem na AGH. Mówił o ludożercach i rektorach

Andrzej Duda był gościem uroczystości AGH. Prezydentowi zebrało się na żarty podczas jubileuszowej uroczystości krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W dowcipie pojawił się motyw samolotu i ludożerców oraz postać jednego z rektorów. Czy zebranym setkom absolwentów i wykładowcom, którzy zjechali się z całego kraju było do śmiechu?

Andrzej Duda objął jubileusz patronatem

Andrzej Duda był honorowym gościem na jubileuszu krakowskiej AGH, która od stycznia ma okazję świętować swe stulecie. Główne obchody odbyły się w ten weekend i zaszczycił je obecnością prezydent Polski, obejmując nawet wydarzenie swoim patronatem. Wczoraj miała miejsce główna uroczystość, czyli inauguracja 101. roku akademickiego oraz posiedzenie senatu uczelni.

Jeszcze w październiku renciści z dodatkowymi pieniędzmi. Dzięki obniżce podatkuJeszcze w październiku renciści z dodatkowymi pieniędzmi. Dzięki obniżce podatkuCzytaj dalej

Żarty, żarciki

Głowie państwa po wygłoszeniu przemowy zebrało się na żarty. Andrzej Duda najwyraźniej stwierdził, że wydarzenie jest świetną okazją, by opowiedzieć dowcip, który kilkadziesiąt lat temu był znany na AGH. Prezydent postanowił go zaprezentować przed wszystkimi zebranymi.

- To stary AGH-owski żart. (..) Jest ogólnoświatowa konferencja rektorów w Południowej Afryce i z Europy leci samolot pełen rektorów i niestety, nastąpiła awaria, samolot w okolicach Afryki Równikowej spadł do dżungli. Na szczęście większość pasażerów jakoś przeżyła, ale miejscowe plemię ogarnęło wszystkich rektorów. Wszyscy rektorzy zostali zjedzeni, poza jednym - kontynuuował prezydent.

Jak jednak podsumował opowiastkę, był jeden z rektorów, który wypadek i pożarcie przez ludojadów przeżył. Andrzej Duda wyjaśnił kto, a również dlaczego tak się stało.

- Poza panem profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem AGH. Dlaczego? Bo wódz plemienia był jego kolegą, na elektrycznym na AGH - spuentował prezydent cytowany przez TVN.

Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodobaWiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodobaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Mieszkają w piwnicach, jedzą suchy chleb, nie mają chwili przerwy na odpoczynek. Polskie emerytki dają się poniżać w Niemczech

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News