Andrzej Duda o piątce dla zwierząt
Flickr/Piotr Drabik, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Autor Maria Glinka - 20 Września 2020

Duda przerwał milczenie w sprawie ustawy dla zwierząt. Mocne stanowisko prezydenta

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie ustawy, która podzieliła prawą stroną polskiej sceny politycznej. Prezydent podkreślił, że humanitarne traktowanie zwierząt jest ważne, ale kwestia priorytetową w dalszym ciągu pozostaje dla niego dobrobyt rolników.

Czy Andrzej Duda poprze ustawę o ochronie zwierząt?

To do Andrzeja Dudy należy ostatnie słowo w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. Onet podaje, że w trakcie obchodów dożynek prezydenckich nie zadeklarował, czy złoży podpis pod nowym prawem. - Chcę podkreślić, trwa dyskusja, albowiem prace legislacyjne, parlamentarne nad tą ustawą jeszcze się nie zakończyły - oznajmił.

W ocenie prezydenta dyskusja na temat zakazu uboju rytualnego oraz hodowli zwierząt na futra przybrała nieodpowiedni obrót. - Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt - oświadczył Andrzej Duda.

Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczyszPoczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczyszCzytaj dalej

Andrzej Duda z deklaracją wobec polskich rolników

Prezydent przyznał, że dobrobyt zwierząt jest dla niego ważny, ale priorytetowo traktuje polskich obywateli. - Na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia, jego i jego rodziny - podkreślił Andrzej Duda.

- Obiecuję z tego miejsca polskim rolnikom, spokojnie obserwując prace parlamentarne, proszę o zachowanie spokoju, prace trwają i jeszcze się nie zakończyły. Ustawa w ostatecznej postaci oczywiście przyjdzie do mnie wtedy, kiedy te prace się zakończą, po to bym podjął decyzję co do jej dalszych losów - wyznał Andrzej Duda w trakcie wystąpienia. - Będę przy tej decyzji miał oczywiście na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, kwestie dobrostanu zwierząt - te wszystkie, które są ważne, ale będę miał tutaj także na względzie byt i jakość życia polskich rolników. Możecie być państwo tego pewni - podsumował prezydent.

Niemcy ustawiają się w kolejkach po jeden rodzaj produktu, magazyny niemal puste. Polacy wcale im nie ustępująNiemcy ustawiają się w kolejkach po jeden rodzaj produktu, magazyny niemal puste. Polacy wcale im nie ustępująCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Ustawa, która podzieliła koalicjantów

W piątek 18 września Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. W trakcie głosowania doszło do rozłamu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. 38 posłów z klubu PiS sprzeciwiło się przyjęciu ustawy. Z Porozumienia Jarosława Gowina 15 posłów wstrzymało się od głosu, a dwóch odrzuciło dokument. Wśród przeciwników nowego prawa znaleźli się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, który został zawieszony w prawach członka partii.

Szef resortu rolnictwa również był obecny na dożynkach. W trakcie wystąpienia ostrzegał przed nowymi ideologiami. - Kiedyś symbolem dobrobytu był kraj mlekiem i miodem płynący, teraz są ideologie, które mówią, że mleko jest efektem gwałtu na krowach i cierpieniach przy doju, a miód jest produktem, który człowiek kradnie pszczołom [...] Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka, który jest panem stworzenia, dehumanizują ludzi - przyznał Ardanowski.

Losy tzw. "piątki dla zwierząt" nie są jeszcze przesądzone. Teraz nowela trafi pod obrady Senatu, a następnie powróci do Sejmu. Dopiero na końcu procesu legislacyjnego nad ustawą pochyli się prezydent Andrzej Duda.

Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuKomornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubu
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. Najczęściej oszczędzamy na dwóch kategoriach produktów. Można liczyć na wiele rabatów
  4. Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?
  5. Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
  6. Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable
Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaStało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News