oświadczenie majątkowe Jana Dudy
Autor Kasper Starużyk - 16 Sierpnia 2019

Do parlamentu z listy PiS kandyduje ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, sprawdzamy jego oświadczenie majątkowe

Do parlamentu z list PiS będzie kandydował w najbliższych wyborach między innymi ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. Jan Duda jest radnym województwa małopolskiego wobec czego musi składać oświadczenie majątkowe.

Jan Duda ubiega się o miejsce w Senacie, a kandyduje z okegu nr 33 czyli z woj. małopolskiego. Ojciec prezydenta jest profesorem nauk technicznych, inżynierem elektrotechnikiem i informatykiem. Jest także profesorem zwyczajnym Akademii Górczniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Karierę robi także w polityce samorządowej jako radny województwa.

Z racji piastowania funkcji członka Rady NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) i pracy naukowej ojciec prezydenta zarobił w ubiegłym roku ok. 230 tys. zł. Pozostałe źródła dochodu prof. Jana Dudy, to wpływy z tytułu praw autorskich (ponad 15 tys. zł), świadczenie emerytalne sięgające niemal 59 tys. zł rocznie. Wartość diet, które pobrał jako radny wojwódzki to z kolei 20 tys. zł.

Jeżeli zaś chodzi o majątek trwały ojca prezydenta RP, to jest on (wspólnie z żoną) posiadaczem 48-metrowego mieszkania, którego wartość wycieniona jest na 410 tys. zł, a także domu o wartości 340 tys. zł. Oszczędności ulokowane w banku to 21 tys. zł. Do Jana Dudy należy także samochód marki Kia (model Rio), a wartość auta to 48 tys. zł. Profesor zaciągnął także kredyt o wysokości 310 tys. zł, z którego do spłaty pozostało mu jeszcze 213 tys. zł.

Emerycie, już od października Twoja emerytura może być znacznie wyższa. Jest jednak kilka warunkówEmerycie, już od października Twoja emerytura może być znacznie wyższa. Jest jednak kilka warunkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat. Młoda para nie spodziewała się tego, co znajdzie w środku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News