Fot. Piotr Molecki/East News, Odrzywol (woj. mazowieckiej), 13.07.2020. Prezydent Andrzej Duda (C) z wizyta w miejscowosci Odrzywol, gdzie wedlug danych PKW w glosowaniu w II turze wyborow prezydenckich uzyskal wynik 86,31 proc.
https://eastnews.pl/Piotr-Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 13 Lipca 2020

Duda rozpoczął od przeprosin Polaków. Mówi, że nie chciał nikogo urazić swoimi słowami

Andrzej Duda zaczyna swoją drugą kadencję od przeprosin. Na spotkaniu z mieszkańcami Odrzywołu Prezydent przeprosił tych Polaków, którzy poczuli się urażeni tym, co powiedział i poprosił ich o wybaczenie.

Andrzej Duda zaczyna kadencję od przeprosin

Przypomnijmy, że Andrzej Duda wygrał o włos z Rafałem Trzaskowskim i tym samym zapewnił sobie sprawowanie urzędu prezydenta RP przez kolejne pięć lat. Wybrany na drugą kadencję Andrzej Duda powyborczy poniedziałek spędził w Odrzywole w woj. mazowieckim. W tej miejscowości prezydent osiągnął wynik 86,31 proc., natomiast jego konkrenta, Rafała Trzaskowskiego poparło zaledwie 13,69 proc. wyborców - podaje PAP.

Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami dziękował za oddanie na niego głosu. "Ogromnie dziękuję za ten niezwykły, wspaniały rezultat, który dzięki państwa głosom, dzięki państwa determinacji wyborczej tutaj osiągnąłem. (...) Jestem ogromnie za to wdzięczny i muszę powiedzieć, że jestem wzruszony." - powiedział Prezydent.

Ekspert: Pokusa powtórzenia wyborów większa, niż się wydaje. Są odpowiednie przesłankiEkspert: Pokusa powtórzenia wyborów większa, niż się wydaje. Są odpowiednie przesłankiCzytaj dalej

Andrzej Duda widzi podzieloną Polskę

Nietrudno jest zauważyć, że polaryzacja społeczeństwa polskiego po tegorocznych wyborach prezydenckich uległa powiększeniu. Podzielony na pół kraj dostrzegł nawet urzędujący prezydent i przeprosił tych Polaków, którzy mogli się poczuć urażeni jego słowami. "Jeśli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym jak się zachowałem, czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich pięciu lat proszę, żeby wybaczył mi i dał też szansę na to, żeby poprawić się przez następne pięć lat" - podkreślił.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Prezydent podkreślił, że jedyną drogą do zespolenia narodu polskiego jest wzajemny szacunek, o który będzie apelował cały czas - podaje PAP. Co więcej, Andrzej Duda powiedział, że ów szacunek należy sobie okazywać niezależnie od poglądów czy zachowań innych osób. Podobne słowa na wieczorze wyborczym, wygłosiła Kinga Duda, córka Prezydenta. - Ponieważ niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy - wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się - powiedziała w niedzielę.

Zaskakujące słowa rzecznika PO. Niepewna przyszłość Trzaskowskiego w WarszawieZaskakujące słowa rzecznika PO. Niepewna przyszłość Trzaskowskiego w WarszawieCzytaj dalej

Andrzej Duda zapowiada dalszy rozwój

Andrzej Duda wykorzystał okazję nie tylko na podziękowania i przeprosiny, ale także poświęcił chwilę kwestiom gospodarczym. W Odrzywole powiedział, że wierzy, że już w przyszłym roku Polska wróci na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego. "Wierzę, że osiągniemy nawet 4 proc." - wskazał. Prezydent uspokoił rodaków mówiąc, że Polska przebrnęła bardzo łagodnie przez kryzys gospodarczy i zarówno z nim, jak i z epidemią koronawirusa nasz kraj poradził sobie bardzo dobrze.

Przypomniał, że dzięki tarczom antykryzysowym państwu udało się uratować 5 mln miejsc pracy. -I to jest cenniejsze niż wszystko, bo najważniejsze, żeby była praca, żeby rodziny utrzymały się pomimo trudności na powierzchni, żeby nikt nie popadł w nędzę - cytuje Andrzeja Dudę PAP. -Wierzę w to, że przed nami, od strony gospodarczej, dobre lata - podsumował.

Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboruWyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboruCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cechy świadczące o wysokiej inteligencji. Nie wszyscy je przejawiają
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News