Sondaż poparcia: Andrzej Duda zdetronizowany
wikimedia.org/Cybularny
Autor Przemysław Terlecki - 12 Listopada 2020

Przełom w rankingu zaufania, Andrzej Duda zdetronizowany. Pierwsze miejsce może was zaskoczyć

Andrzej Duda zwykle brylował jako pierwszy w tym konkretnym rankingu. Trzeba przyznać, że normą było już otwieranie tego zestawienia przez polską głowę państwa. Jednakże najnowsze dane są zaskakujące. Obecny prezydent ustąpił bowiem innej postaci, którą Polacy - wedle sondażu - obdarzyli większym zaufaniem aniżeli Andrzeja Dudę.

Andrzej Duda pierwszy raz od dłuższego czasu nie otwiera rankingu zaufania. Jak donosi Rzeczpospolita, doszło do zmian w czołówce popularnego badania przeprowadzanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.

RMF: Polska oficjalnie zagroziła Unii Europejskiej. List premiera może wywołać skandalRMF: Polska oficjalnie zagroziła Unii Europejskiej. List premiera może wywołać skandalCzytaj dalej

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli chodzi o samo podium, spośród trzech postaci na nim, dwie wywodzą się z PiS. Na drugim miejscu jest to Andrzej Duda, a na trzecim Mateusz Morawiecki.

Co ciekawe, ci dwaj politycy jako jedyni wskazani zostali przez 100 proc. badanych jako osoby rozpoznawalne. W wypadku Jarosława Kaczyńskiego 1 proc. badanych wskazał, że nie ma pojęcia, o kim mowa, co może dziwić.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Główny doradca premiera nie pozostawia złudzeń: Musimy zamknąć cały kraj
2. Polski aktor ostro o żalach Maryli Rodowicz. "Mieszka w pałacu, chodzi z drogimi torebkami, kiedy inni już dawno poszli z torbami"
3. Pobierający 500+ mają się z czego cieszyć. Od przyszłego roku ważne zmiany w świadczeniu

Szykuj gotówkę, podwyżka już nieunikniona. Kwota na rachunku wystrzeli, znamy już stawkęSzykuj gotówkę, podwyżka już nieunikniona. Kwota na rachunku wystrzeli, znamy już stawkęCzytaj dalej

Andrzej Duda drugi, Morawiecki zamyka podium

Andrzej Duda wciąż może jednak liczyć na 46 proc. w rankingu zaufania (41 proc. nieufności). Mateusz Morawiecki cieszy się wynikiem 41 proc. ufności Polaków (45 proc. nieufności). Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że na miejscu czwartym jest wybitnie nielubiany przez TVP Rafał Trzaskowski, z wynikiem 38 proc. zaufania i 41 proc. nieufności.

Za Rafałem Trzaskowskim uplasował się natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców może pochwalić się 36 proc. zaufaniem Polaków i znacznie mniejszą nieufnością, bo na poziomie 24 proc., jak podaje Rzeczpospolita za CBOS.

Istotna postać w dobie pandemii koronawirusa to niewątpliwie minister zdrowia. Jednak jak wskazuje przeprowadzone badanie, Adamowi Niedzielskiemu ufa zaledwie 19 proc. Polaków.

Średnia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogamiŚrednia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogamiCzytaj dalej

Ciekawy jest też nie tyle wynik nieufności wobec szefa resortu zdrowia, ale procent osób wskazujących Niedzielskiego jako postać dla siebie nieznaną. Niemal co drugi Polak nie ma pojęcia, kiedy pada jego nazwisko. Nieznajomość szefa Ministerstwa Zdrowia wykazało bowiem 46 proc. Polaków.

Zwykle Andrzej Duda liderem, ale nie tym razem. A szef PiS przejął niechlubną pałeczkę

Warto też zwrócić uwagę na to, kto jest liderem rankingu nieufności. Rzeczpospolita podaje, że tym niechlubnym tytułem może pochwalić się prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości ufa 27 proc. Polaków, ale brak zaufania deklaruje wobec niego aż 61 proc. obywateli.

Kto w takim razie zdetronizował Andrzeja Dudę? Z pewnością postać z miejsca pierwszego może pochwalić się rozpoznawalnością znacznie większą, aniżeli ta, którą wykazano w przypadku Adama Niedzielskiego.

Zadłużenie z odroczeniem. Znaleźli sposób na zawieszenie spłacania rat kredytuZadłużenie z odroczeniem. Znaleźli sposób na zawieszenie spłacania rat kredytuCzytaj dalej

Na miejscu pierwszym w rankingu zaufania uplasował się bowiem Szymon Hołownia. Lider ruchu Polska 2050, cieszy się zwycięstwem w tym rankingu z wynikiem 50 proc. zaufania Polaków. Brak zaufania do niego wskazało 20 proc. badanych, kolejne 7 proc. oświadczyło, że nie zna postaci.

Sondaż CBOS, którego wyniki wyżej przytaczamy, został przeprowadzony w dniach 19 - 29 października 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  2. Polsat: 26-latka oskarżona o morderstwo dwójki dzieci. Podczas zatrzymania mówiła o sprzedaży organów
  3. Dodatkowe benefity dla ogromnej grupy polskich emerytów? Dodatkowe świadczenia dla tysięcy seniorów jednym z głównych postulatów ŚIR
  4. Kolejny wielki bank ostrzega klientów. Pieniądze stracisz łatwiej niż Ci się wydaje
  5. Od dziś możesz składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyczekiwany zasiłek wraca
  6. Gorące zdjęcie Joanny Jędrzejczyk w kąpieli. Pokazała wyrzeźbione ciało, co za nogi (FOTO)
  7. Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają
Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyćNowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyćCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ, TEJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News