Andrzej Duda w Washington Post
Zuma / SplashNews.com/East News
Autor Maria Glinka - 7 Maja 2020

Andrzej Duda w Washington Post. "Nie będzie pokoju bez skutecznego egzekwowania prawa"

Na łamach Washington Post Andrzej Duda ustosunkował się do sytuacji pandemicznej, która ma miejsce w Polsce. Zdaniem prezydenta nadejście koronawirusa „pokazuje, jak bardzo potrzebne jest państwo narodowe”. Andrzej Duda twierdzi, że to właśnie ono jest gwarantem podtrzymania bezpieczeństwa i pokoju.

Andrzej Duda zabrał głos Washington Post

Andrzej Duda napisał płatne ogłoszenie, które znalazło się w czwartkowym wydaniu amerykańskiego dziennika Washington Post. Umieszczony na piątej stronie wpis zatytułowano: „Równoważenie narodowej suwerenności i międzynarodowej współpracy. Wnioski z pandemii koronawirusa". Jest to część kampanii „Safe and Innovative Poland" Polskiej Fundacji Narodowej.

Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późnoNowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późnoCzytaj dalej

W ogłoszeniu prezydent podkreślił, jak „szybko, agresywnie i skutecznie” zadziałał polski rząd, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wśród najważniejszych decyzji wymienił przywrócenie kontroli na granicach, uziemienie lotów krajowych i międzynarodowych, zamknięcie restauracji i barów oraz nałożenie ograniczeń w gromadzeniu się obywateli.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Pięć filarów nowych strategii według Andrzeja Dudy

Zdaniem Andrzej Duda czas pandemii zmusił rządzących do reinterpretacji „geostrategicznych strategii i konceptów”. W ogłoszeniu prezydent wyraźnie opowiada się za koncepcją „budowania jedności państw wolnego świata”. Jednym z filarów tej koncepcji powinna być zasada „pokój przez prawo”, która oznacza „odrzucenie stref wpływów poszczególnych państw” – piszą wiadomosci.dziennik.pl, cytując Andrzeja Dudę, który podkreśla kluczową rolę państwa narodowego w zapewnianiu bezpieczeństwa.

- Czy z SARS-Cov-2 czy bez nie będzie pokoju na świecie bez skutecznego egzekwowania prawa wobec wszystkich, niezależnie od wielkości ich gospodarki i siły wojskowej - zaznaczył prezydent.

Drugi fundament wskazywany przez prezydenta to wojskowość. Andrzej Duda przestrzega przed oszczędzaniem na obronności, które może stanowić dużą pokusę w czasie wzmożonych wydatków w związku ze skutkami pandemii. Uważa takie podejście za krótkowzroczne. Trzecim filarem strategii, rewidowanych przez pandemię, powinna być ochrona środowiska. Zdaniem Andrzeja Dudy polityka klimatyczna musi być postrzegana jako integralna część polityki społecznej, a nie „narzędzie do zdobywania przewagi gospodarczej”.

W poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościW poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościCzytaj dalej

Czwarty fundament stanowi pomoc społeczna, przez którą Andrzej Duda rozumie „większa współpraca, w tym na poziomie ponadnarodowym, w badaniach oraz zapobieganiu chorobom". W tym kontekście prezydent przypomniał o swojej propozycji usprawnienia produkcji i dystrybucji sprzętu o nazwie „medyczny mechanizm bezpieczeństwa”. Ostatnim, piątym filarem ma być powrót państw do wysokiego i stabilnego wzrostu gospodarczego – podaje gazetaprawna.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News