Andrzej Duda
Defence Gov/Navy Petty Officer 1st Class Tim D. Godbee
Autor Paulina Musianek - 3 Sierpnia 2019

Szczecinek wystawił rachunek za wizytę Andrzeja Dudy. Komiczna sytuacja

Jeśli jest spór o 900 zł za rejs statku wycieczkowego w Szczecinku, wstrzymany z uwagi na moje spotkanie z mieszkańcami, mogę te koszty pokryć z własnej kieszeni - oświadczył w sobotę prezydent Andrzej Duda. Rachunek jednak opłacił ktoś inny.

900 złotych - na taką kwotę Komunikacja Miejska w Szczecinku wystawiła rachunek dla powiatu za wstrzymanie kursowania statków na czas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. Starostwo powiatowe jednak nie zamierzało go uregulować. Rachunek zapłacił ktoś inny.

Andrzej Duda z wizytą w Szczecinku

12 lipca prezydent Andrzej Duda gościł w Szczecinku, miaście w na Pomorzu Zachodnim, na zaproszenie starosty szczecineckiego. Miejsce, w którym wizyta miała być zrealizowana, zostało wybrane w trakcie wizyty roboczej. Wówczas przedstawiciele Służby Ochrony Państwa uznali, że niezbędne dla bezpieczeństwa prezydenta jest zamknięcie linii miejskiego statku w godzinach od 14 do 18 kursującego w okolicy miejsca spotkania. Po trzech tygodniach od wizyty, Komunikacja Miejska w Szczecinku wysłała do starostwa rachunek.

Tasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaTasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaCzytaj dalej

Mogę pokryć te koszty z własnej kieszeni

Po upublicznienu sprawy, na swoim koncie na Twitterze Andrzej Duda zadeklarował, ze jest gotowy sam pokryć te koszty.

Nie ja wybierałem miejsce spotkania ale jeśli jest problem, mogę te koszty pokryć z własnej kieszeni - napisał. Finalnie kwota, na jaką zostały wycenione straty związane ze wstrzymaniem kursowania statków na czas wizyty w mieście prezydenta, została uregulowana. Jednak nie przez prezydenta.

Rachunek opłacił pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotr Woźny.

Panie Prezydencie - rachunek już uregulowany. Proszę dalej jeździć po Polsce i odwiedzać małe miasta, miasteczka i wioski. Tam przez lata nigdy nie przyjeżdżali przedstawiciele władzy. A ludzie na nich czekali - napisał Woźny na Twitterze.

W poście załączył potwierdzenie przelania 900 zł na konto Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News