fot. Piotr Molecki / East News Warszawa, 21.10.2018. Wybory samorzadowe. N/z lokal wyborczy.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Czerwca 2020

Najnowszy sondaż fatalny dla Andrzeja Dudy. W drugiej turze nie daje rady trzem kontrkandydatom

Andrzej Duda dalej cieszy się największym poparciem. W pierwszej turze urzędujący prezydent może liczyć na 41 proc. głosów. Ale w drugiej turze Andrzej Duda może mieć poważne problemy - wynika z najnowszego sondażu dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM. Największe szanse na udział w drugiej turze ma Rafał Trzaskowski. Co ciekawe, w drugiej turze Andrzej Duda może przegrać zarówno z kandydatem KO, jak i dwoimi innymi kontrkandydatami.

Andrzej Duda dalej na czele. Przynajmniej w I turze

Z sondażu United Surveys przeprowadzono dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM wynika, że Andrzej Duda może liczyć na poparcie 41 proc. wyborców. Andrzeja Dudę goni kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który cieszy się 27-procentowym poparciem. Prezydent Warszawy zyskuje z każdym kolejnym sondażem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Łukasz Szumowski boi się o swoje życie? Zadziwiające doniesienia RMF FM ws. bezpieczeństwa ministra

Opłata covidowa w co trzecim szpitalu. Dopłacisz nawet 350 zł za wizytę, UOKiK apelujeOpłata covidowa w co trzecim szpitalu. Dopłacisz nawet 350 zł za wizytę, UOKiK apelujeCzytaj dalej

Wygląda na to, że Trzaskowski jest najpoważniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy. Na podium uplasował się jeszcze bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia z wynikiem 12 proc. Dalej znaleźli się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 7 proc., kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak w wynikiem 6,6 proc., a także Robert Biedroń z Lewicy, na którego chce głosować 2 proc. badanych.

Andrzej Duda może przegrać w drugiej turze

W badaniu United Surveys sprawdzono także, jak będą się rozkładać głosy w drugiej turze wyborów. I wygląda na to, że w drugiej turze należy spodziewać się bardzo zaciętej rywalizacji. Andrzej Duda może przegrać z każdym kontrkandydatem z czołówki.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Jeśli Andrzej Duda zmierzyłby się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, to obaj dostaliby dokładnie tyle samo - po 45,3 proc. głosów. Z kolei w starciu z Rafałem Trzaskowskim Andrzej Duda otrzymałby 44,5 proc. głosów, a prezydent Warszawy 44,3 proc. poparcia. Jeśli w drugiej turze Andrzej Duda spotkałby się z Szymonem Hołownią, to panowie otrzymaliby kolejno 43,4 proc. i 43,1 proc. głosów.

Andrzej Duda wygrywa w zdecydowany sposób tylko z Krzysztofem Bosakiem (46,3 proc. do 30,7 proc.) i Robertem Biedroniem (46,1 proc. do 40,9 proc.).

Z sondażu “DGP” i RMF FM wynika, że jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, to do urn poszłoby blisko 60 proc. Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilkaset budynków bez ciepłej wody. Mieszkańcy nie mogą się umyć, do kiedy to potrwa?
  2. 23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wymiana masek co trzy godziny, rękawiczki i inne nowe ograniczenia podczas lotów pewną linią lotniczą
Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaWojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News