Andrzej Duda stoki narciarskie
VALENTYN OGIRENKO/AFP/East News
Autor Konrad Karpiuk - 1 Grudnia 2020

Minister ujawnił nacisk Dudy ws. zamknięcia stoków naraciarskich. Prezydent nie pozostawił wątpliwości

Andrzej Duda od razu zareagował, gdy tylko pojawiło się ryzyko objęcia lockdownem branży narciarskiej. Minister Jarosław Gowin zdradził, że prezydent apelował o wypracowanie rozwiązań reżimu sanitarnego na stokach narciarskich. Ostatecznie ze stoków skorzystają tylko określone osoby.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • O interwencji Andrzeja Dudy w sprawie branży narciarskiej
 • Czy stoki będą otwarte w sezonie zimowym
 • Kto będzie mógł skorzystać ze stoków narciarskich

Andrzej Duda interweniuje w sprawie stoków narciarskich

Andrzej Duda miał zadzwonić do ministra rozwoju Jarosława Gowina i zapowiedzieć, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków narciarskich. Informacje na ten temat potwierdził sam szef resortu na antenie Polsat News.

Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobąDecyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobąCzytaj dalej

- Zaapelował też, żebym wraz z branżą narciarską wypracował specjalne procedury sanitarne, co też się stało i umożliwiło otwarcie stoków - mówił Jarosław Gowin dla Polsatu.

Nieco ponad tydzień temu minister rozwoju zapowiedział, że mimo otwarcia sklepów, na podobne traktowanie nie mogą liczyć branża turystyczna, hotelarska, oraz narciarska. To właśnie po tej zapowiedzi miał zareagować Andrzej Duda. Ostatecznie prezydent dopiął swego, bo Jarosław Gowin obiecał opracowanie protokołu sanitarnego na stokach narciarskich.

- Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę - pisał szef resortu rozwoju na Twitterze.

Obława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów porażaObława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów porażaCzytaj dalej

Mimo, że branża narciarska na prośbę Andrzeja Dudy zostanie otwarta, turyści raczej nie będą mieli zbyt wielu okazji, żeby z jej usług skorzystać. Ośrodki turystyczne, w tym hotele i pensjonaty będą zamknięte, podobnie jak gastronomia w okolicy stoków. Wyjątkiem są lokale wydające jedzenie na wynos.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Wiadomo kto skorzysta więc z stoków narciarskich

Ministerstwo Rozwoju i Pracy wraz z branżą narciarską wypracowali reżim epidemiczny, który będzie obowiązywał narciarzy na stokach. We wtorek porozumienie zaakceptował Główny Inspektorat Sanitarny.

Za równowartość 4,50 zł możesz kupić dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwaZa równowartość 4,50 zł możesz kupić dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwaCzytaj dalej

- Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Jak wskazuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) z wyciągów narciarskich, kolei liniowych i przenośników taśmowych bez ograniczeń epidemicznych, skorzystają tylko określone osoby. Szczęśliwcami będą mieszkający w jednym gospodarstwie domowym, mający wspólny nocleg, lub wspólnie podróżujący do stacji turystyczno - narciarskiej.

Przypadki wspólnego noclegu są dosyć problematyczne, ze względu na zamknięcie hoteli. Korzystać z nich mogą tylko osoby, które są akurat w podróżach służbowych. Z tym że Polacy znaleźli już metody, jak obchodzić obowiązujące obostrzenia.

GIS natychmiastowo wycofuje dwie popularne przyprawy z sieciówki. Był w nich trujący tlenek etylenuGIS natychmiastowo wycofuje dwie popularne przyprawy z sieciówki. Był w nich trujący tlenek etylenuCzytaj dalej

- Są różne pomysły na zakwaterowanie: organizowane są różnego rodzaju zawody sportowe, których uczestnicy poznają np. zasady gry w szachy i konferencje miłośników nart biegowych - mówił burmistrz Wisły, Tomasz Bujok w rozmowie z Onetem.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
 3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 4. Od dzisiaj zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmiesz
 5. Kłopoty dla kierowców. Za lenistwo 500 zł mandatu
 6. Rząd dobija dodatkowym podatkiem. Nie wywiną się od zapłaty
 7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
 8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Polacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryPolacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News