Samolot American Airlines, Kraków
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 23 Września 2019

Amerykańskie linie lotnicze przeprosiły krakowian

American Airlines przeprosiły prezydenta Krakowa i samych mieszkańców miasta za sposób w jaki zareklamowano nowe połączenie z Chicago do Krakowa - kojarząc miasto wyłącznie z piciem wódki.

W spocie, który ukazał się w internecie, podczas gdy mowa uruchomieniu lotów do Tel Awiwu potencjalni pasażerowie zachęcani są do odwiedzenia tamtejszych plaż, w przypadku stolicy Węgier reklama zachęca, by wybrać się tam na rejs po Dunaju. Jeśli chodzi o Kraków, postać w reklamie zachęca natomiast: napij się wódki z przyjacielem.

Na taki sposób ukazania miasta zareagował prezydent Jacek Majchrowski. W liście do kierownictwa American Airlines zwrócił uwagę, że Kraków - Europejskie Miasto Kultury - został skojarzony wyłącznie z rytuałem picia wódki. Prezydent przypomniał, że w 2018 r. Kraków odwiedziło niemal 13,5 miliona turystów, z których blisko połowa deklaruje, że przybywa dla zabytków, piękna i atmosfery miasta i przedstawił szereg wydarzeń kulturalnych m.in. festiwali, które odbywają się w Krakowie.

W odpowiedzi linie lotnicze wysłały list z przeprosinami kierowanymi do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i wszystkich mieszkańców miasta.

Mandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychMandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychCzytaj dalej

"Serdecznie przepraszamy za to, że mieszkańcy Krakowa mogli się poczuć urażeni naszym filmem zamieszczonym w mediach społecznościowych" - napisali przedstawiciele American Airlines Tom Lattig i Richard Muise. Jak wyjaśnili, celem spotu było zaangażowanie osób obserwujących kanały społecznościowe i wzbudzenie zainteresowania Krakowem.

"Oprócz samego postu, który został zaprojektowany jako szybki zwiastun, opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej specjalną sekcję na temat nowego połączenia, zawierającą informacje o krakowskich atrakcjach, np. o wspaniałym Zamku Królewskim na Wawelu, pięknym krakowskim Rynku Głównym i magicznym Kazimierzu. Na stronie nie ma żadnych odniesień związanych z degustacją alkoholu" - zapewnili przedstawiciele American Airlines.

Linia American Airlines jest również wdzięczna miastu za przyjęcie oraz dziękuje za zwrócenie uwagi na ilość zabytków i muzeów, które zapewniły miastu obecność na liście UNESCO.

"Doceniamy to, że linie American Airlines, które są dla nas ważnym partnerem zareagowały na nasze obiekcje" - powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Szykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówSzykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówCzytaj dalej

js/

Źródło: PAP Regiony

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News