wizy do usa
Flickr/Lemsipmatt
Autor Paulina Musianek - 29 Lipca 2019

Ambasadorka USA potwierdza: wizy dla Polaków zostaną zniesione!

Potwierdzam, że do września 2019 r. wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione - poinformowała Ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher, ambasadorka Stanów Zjednoczonych w Polsce, wielokrotnie zaznaczała, że zniesienie wiz dla Polaków jest to dla niej priorytet. Już pod koniec ubiegłego roku deklarowała, że do końca 2019 r. jest gotowa załatwić sprawę zniesienia wiz dla Polaków. Teraz, w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy", potwierdziła, że w końcu spełni swoje obietnice.

Koniec z wizami do Stanów Zjednoczonych dla Polaków

Do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver - oświadczyła ambasadorka USA Mosbacher.

Visa Waiver Program to program w ramach, którego odbywa się ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych. Aby dany kraj mógł do niego przystąpić, odsetek odmów wydawania wiz klasy, musi wynosić mniej niż 3%. Polska już jest o krok od osiągnięcia tego pułapu. W 2017 było to 5,92%, ale w ubiegłym roku już 3,99%.

Przypominam jednak, że proces wdrożeniowy trwa od trzech do sześciu miesięcy. Dotrzymam zatem mojej obietnicy, ponieważ cała reszta, nawet jeśli zakończy się w 2020 r., będzie tylko biurokratyczną formalnością - poinformowała Georgette Mosbacher.

Visa Waiver Program obejmuje podróże w celach biznesowych oraz turystycznych, odbywające się na podstawie wizy B1/B2. Nie pozwala na zamieszkanie ani podjęcie pracy w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News