alkoholizm kobiet
pexels.com
Autor Komunikaty prasowe - 28 Listopada 2019

Przerażające dane. Nawet 1,5 mln Polek może być uzależnionych od alkoholu

Alkoholizm wśród kobiet jest w Polsce poważnym problemem. Z szacunków Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprezentowanych wczoraj na konferencji "Mistrzynie kamuflażu – jak piją współczesne Polki?" wyniknęło, że w kraju może być nawet 1,5 mln kobiet, które mają problem z uzależnieniem od alkoholu albo tzw. pijących szkodliwie.

Alkoholizm wśród kobiet

Alkoholizm wśród kobiet okazuje się w naszym kraju poważnym problemem. Adam Kłodecki, specjalista psychoterapii uzależnień zwrócił uwagę, że wśród młodych Polek żyjących wielkich miastach widać znaczny wzrost konsumpcji alkoholu. Jego zdaniem wiąże się to z aktywnością kobiet, podejmujących bardzo stresujące zadania. "To często są obowiązki domowe, a też zawodowe – kobiety coraz częściej pełnią odpowiedzialne, obciążające psychicznie funkcje" – powiedział Kłodecki, cytowany przez Businessinsider.com.

ZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyCzytaj dalej

Model funkcjonowania w dużych korporacjach

Psychoterapeuta zauważył także, że w dużych korporacjach istnieje model funkcjonowania zakładający, że najlepszym sposobem na odstresowanie się jest alkohol. Sprzyjające temu zjawisku są liczne spotkania firmowe. Jednak Kłodecki twierdzi, że to nie tylko o tę kwestię chodzi. “Kobiety piją również indywidualnie w domu, np. w ramach nagrody po ciężkim dniu" – powiedział specjalista. Dodał także, że spożywając alkohol w taki sposób, bardzo łatwo jest się uzależnić.

Kilka sygnałów wskazujących na alkoholizm

Zdaniem Adama Kłodeckiego istnieje kilka sygnałów, które świadczą, że spożywanie alkoholu wskazuje na problem z alkoholizmem. Do jednego z nich należą chybione próby odstawienia picia, nawet jedynie na kilka dni. "Innym sygnałem jest zaniedbywanie swoich zainteresowań na rzecz alkoholu" - dodał. Do zjawisk, które powinny spowodować zapalenie się czerwonej lampki, należą sygnały zdrowotne. “Złe wyniki badań, pogarszający się stan wątroby, to wszystko są oznaki wskazujące, że pora ograniczyć spożywanie alkoholu. Kobiety też często dostrzegają pogorszenie się wyglądu – widzą, że są spuchnięte i to też jest bodziec do odstawienia alkoholu” - powiedział psychoterapeuta.

Renta rodzinna nie tylko dla dzieci. Także dorośli mogą ubiegać się o świadczenieRenta rodzinna nie tylko dla dzieci. Także dorośli mogą ubiegać się o świadczenieCzytaj dalej

Specjaliści w leczeniu alkoholizmu

Kłodecki podkreślił, że istnieje wielu specjalistów, którzy są w stanie pomóc kobietom z problemem uzależnienia od alkoholu. "Jeśli ktoś zauważy, wyczuje, że alkohol jest czymś, co – mówiąc nieco górnolotnie – odbiera wolność, to może albo samodzielnie próbować ograniczyć spożywanie, albo zgłosić się do specjalisty i tam szukać wsparcia" – wskazał ekspert. Zwrócił także uwagę, że kobiety często czują wstyd, żeby przyznać się do tego typu problemów. "Wówczas można anonimowo zadzwonić na telefon zaufania i skonsultować, na jakim etapie problemu alkoholowego ktoś się znajduje" – powiedział.

Poradnie terapii uzależnień

"W większych i w mniejszych miastach najbardziej dostępne są poradnie terapii uzależnienia i współuzależnienia, gdzie można zasięgnąć pomocy u specjalistów i z nimi zdiagnozować problem" – poinformował psycholog. Objaśnił, że specjaliści są w stanie nie tylko pomóc zidentyfikować problem, który dotyczy uzależnienia, ale także znaleźć powód, skąd taka kwestia pojawiła się w życiu osoby uzależnionej od alkoholu.

Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniejOpłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News