Aleksandr Łukaszenka oskarża Polskę
Prime Minister Dmitry Medvedev meets with Belarusian President Alexander Lukashenko during a working visit to Minsk
Autor Konrad Karpiuk - 10 Sierpnia 2020

Łukaszenka zabrał głos w sprawie masowych protestów. Padły oskarżenia pod adresem Polski

Aleksandr Łukaszenka według informacji państwowych wygrał ostatnie wybory z wynikiem 80,23 proc. głosów, gdy główna kandydatka opozycji uzyskała 9,9 proc. Według danych opozycji, wybory zostały sfałszowane, co doprowadziło do zamieszek. Prezydent Białorusi zdecydował się wypowiedzieć na temat.

Aleksandr Łukaszenka z ostrymi oskarżeniami wobec Polski

Aleksandr Łukaszenka spotkał się z szefem misji obserwacyjnej z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Siergiejem Lebiediewem. Stwierdził, że protesty, które ogarniają Białoruś, są sterowane z zagranicy. Jako kraje, które jego zdaniem wspierają opozycję, wskazał Polskę, Wielką Brytanię i Czechy.

- Zarejestrowaliśmy telefony z zagranicy. Telefony były z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech; sterowano naszymi - proszę wybaczyć - owcami; one nie rozumieją, co robią, i nimi zaczynają sterować - mówił Łukaszenka. Odpierając zarzuty dotyczące zablokowania internetu przez rząd, również zrzucił winę na wpływy z zagranicy.

Nie musisz jeździć jak wariat, żeby dostać mandat 200 zł. Powód mocno cię zaskoczyNie musisz jeździć jak wariat, żeby dostać mandat 200 zł. Powód mocno cię zaskoczyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polacy rzucili się na 300 plus. Po pieniądze wnioskować mogą nie tylko rodzice
2. Nie musisz jeździć jak wariat, żeby dostać mandat 200 zł. Powód mocno cię zaskoczy

Protesty na Białorusi

Po ogłoszeniu wyników wyborów kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska powiedziała, że nie uznaje wyników wyborów. Przed wyborami utworzyła platformę internetową, która miała monitorować głosy białoruskich obywateli. Z uzyskanych danych wynika, że Aleksandr Łukaszenka powinien przegrać wybory.

Jak informuje Reuters, w nocnych protestach na Białorusi zginęła co najmniej jedna osoba. Doszło do starć z milicją, są zatrzymani, na terenie całego kraju zatrzymano, według oficjalnych informacji zatrzymano około 140 osób. Jednak według obrońców praw człowieka, aresztowanych jest znacznie więcej. Z kolei sam Aleksandr Łukaszenka poinformował, że jest około 50 rannych obywateli i około 30 poszkodowanych policjantów. Białoruskie MSW podało informacje, że do protestów doszło w 30 miejscowościach i zaprzeczyło, aby ktokolwiek zginął w protestach.

Polacy rzucili się na 300 plus. Po pieniądze wnioskować mogą nie tylko rodzicePolacy rzucili się na 300 plus. Po pieniądze wnioskować mogą nie tylko rodziceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. "Radzę zastanowić się, nad swoim zdrowiem psychicznym"
  2. 158 pasażerów trafiło na kwarantannę. Zadecydowała 1 minuta
  3. Dopłata nawet na 1500 zł już pewna. Wiemy kto i jakie kryteria musi spełnić, by dostać pieniądze
  4. Już od jutra Lidl będzie rozdawał klientom darmowe produkty. Są tylko 2 warunki, takich gadżetów jeszcze nie było
  5. Ważny apel Szumowskiego. Minister zapowiedział rozszerzenie czerwonych stref
  6. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News