Aldi zdradza zwyczaje zakupowe seniorów
eastnews/Jakub Kamiński
Autor Radosław Święcki - 10 Kwietnia 2020

Aldi alarmuje: Seniorzy kupują nie tylko w dedykowanych godzinach

Na podstawie naszych obserwacji, możemy stwierdzić, że seniorzy to grupa dokonująca zakupów przez cały dzień, nie tylko w wyznaczonych w rozporządzeniu porach – mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji Aldi.

Aldi o zwyczajach zakupowych seniorów

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu weszło w życie rozporządzenia w związku z którym w sklepach w całej Polsce wprowadzono Godziny seniora. Regulacje zakładają, że w godzinach 10-12 zakupy mogą robić wyłącznie osoby w wieku 65 plus.

Czy seniorzy robią zakupy wyłącznie w dedykowanych im godzinach? Okazuje się, że nie. Przynajmniej w sieci sklepów Aldi.

Wirus już zmutował i ma trzy typy. Wiadomo, który sieje spustoszenie w EuropieWirus już zmutował i ma trzy typy. Wiadomo, który sieje spustoszenie w EuropieCzytaj dalej

- Aby zapewnić tej grupie społecznej bezpieczne zakupy, przygotowaliśmy specjalną komunikację, która informuje pozostałych klientów o konieczności przyspieszenia zakupów i opuszczenia sklepu do godziny 10:00. Jednocześnie, w ramach akcji #zostańwdomu, do której przyłączyliśmy się jako pierwsza firma w branży, zachęcamy seniorów, by bez potrzeby nie opuszczali swojego miejsca zamieszkania i korzystali ze wsparcia swoich najbliższych lub sąsiadów. Na podstawie naszych obserwacji, możemy stwierdzić, że seniorzy to grupa dokonująca zakupów przez cały dzień, nie tylko w wyznaczonych w rozporządzeniu porach - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji Aldi.

Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyMaseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Opublikowano zdjęcia z obchodów 10. rocznicy katastrofy. Na cmentarzu pojawił się niespodziewany gość

Ponadto sieć informuje, że wszystkie jej placówki w Polsce zostały zaopatrzone w specjalne instrukcje bezpieczeństwa dla klientów, jednorazowe rękawiczki, stojaki z płynem dezynfekującym, specjalne płyty pleksi przy kasach oraz przyłbice dla pracowników. Sieć podjęła też decyzję o wprowadzeniu specjalnych kas pierwszeństwa w kolejkach dla pracowników służby zdrowia i służb medycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski lek na koronawirusa. Innowacyjny pomysł naukowców z Warszawy
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Podali zasięg koronawirusa, gdy jedziesz rowerem. Ryzyko jest ogromne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News